Znáte správnou velikost?

Znáte správnou velikost?

Esthesia.czSlužbyArchiv článků › Znáte správnou velikost?

Jedna z částí těla, která se sama nehojí, jsou zuby, proto o ně musíme perfektně pečovat. Každý chce krásné, bílé a zdravé zuby. Péče o ně  je ale komplikovanější, zvláště když na trhu je nepřeberné množství ústních vod, zubních past a kartáčků - manuální, elektrické, mezizubní a k tomu mnoho výrobců a typů.
Na zubech se během dne usazuje plak, který je nutné odstranit. Prvotně je důležité, aby proběhla správná volba kartáčku.

Kartáček si můžeme pořídit manuální, naučit se ale správnou techniku vyžaduje značnou zručnost. Dentální hygienistky by vám potvrdily, že mnoho lidí si vlastně neumí správně vyčistit zuby. U manuálního kartáčku není důležité jen umět správnou techniku čištění zubů. Kartáček musí splňovat další parametry, jako jsou měkká a hustě usazená vlákna s rovným zástřihem a malou hlavičkou.
Další varianta při výběru je elektrický kartáček. Na trhu jsou dva typy - sonické a oscilační. Oscilační kartáčky fungují tak, že se kulatá hlavice otáčí o 90 stupňů a zpět. Většina dentistů vám tento kartáček nedoporučí, protože je u něj riziko poškození dásní a vznikají poté obnažené krčky. Vhodná varianta je kartáček sonický. Sonický kartáček funguje na principu sonických vibrací, které ve vysoké rychlosti rozkmitají štětiny a tvoří tak dynamický proud směsi vody, slin a zubní pasty. Tím dojde ke kombinaci stíravého pohybu a silnému proudění tekutiny. Dále přináší oxidaci prostoru mezi zuby a prostoru pod dásní. Hlava kartáčku je speciálně vykrojená a tím, jak se vlákna vlní čistí nejen plošku zubů, ale také prostor kousek pod dásní a mezi jednotlivými zuby, což je nesmírně důležité. Dalo by se shrnout, že velká výhoda sonických kartáčků je jejich efektivita, oproti manuálnímu kartáčku zvládnou vykonat mnohem více pohybu.

Velmi důležitý typ kartáčku je ten mezizubní, bohužel ho stále nepoužívají všichni. Mezizubní prostor si zaslouží stejnou péči jako zuby samotné. Kartáčkem si vyčistíme pouze kousací a vnitřní plochu zubů. Plocha mezi dvěma zuby je pro klasický kartáček špatně přístupná. Většina zubních potíží pochází ze špatně vyčištěného mezizubního prostoru. Na trhu je již nepřeberné množství značek mezizubních kartáčků, co je ale důležitější i mnoho různých velikostí. Velikost kartáčku hraje obrovskou roli, příliš malý kartáček je neúčinný, protože neodstraní všechen plak v prostoru a velkým si můžete způsobit zbytečná poranění. Správnou velikost mezizubního kartáčku je vhodné konzultovat s hygienistkou, protože jen profesionálně zvolené mezizubní kartáčky mohou přispět k dokonalé ústní hygieně. V naší ordinaci klientům nabízíme kartáčky značky Solo-med, která jako jedna z mála nabízí 12 velikostí mezizubních kartáčku, takže je zaručené, že každý klient může odejít s ideální velikostí mezizubního kartáčku.
Samozřejmě je i důležité, jakou zubní pastu používáte. Naše dentální hygienistka Andrea Trebichalská je velmi spokojena se zubními pastami Splat, které jsou aktuálně dostupné jen v některých ordinacích a pár lékárnách.
Pasty Splat obsahují unikátní přírodní složky a mnoho studií prokázalo, že z 96% zabraňují tvorbě zubního plaku a kazu. Bioaktivní a profesionální produkty SPLAT obsahují ve svém složení unikátní a exkluzivní inovační komponenty: 100% přírodní bioaktivní vápník získaný z vaječných skořápek, nanohydroxyapatit – hlavní složku zubní skloviny, mléčný enzymový komplex pro zachování lokální imunity ústní dutiny, karbamid-peroxid v mikrogranulích, biokoncentrát z levandule, perlový extrakt, aktivní uhlí z březového dřeva. Vysoká účinnost každé z těchto složek zaručuje maximální efektivní a účinnou hygienu dutiny ústní. Přírodní účinné látky, esenciální oleje a výtažky z léčivých rostlin jsou samozřejmou součástí zubních past, ústních vod a ústních pěn. Navíc si můžete vybrat z širokého spektra příchutí, které zubní pasty Splat nabízí. My jsme si v Esthesii oblíbili zubní pastu Blackwood, která je černá, ale nemusíte se bát, vytvoří jen šedou pěnu, také aromatherapy a levandule jsou jedním z favoritů. Momentálně zkoušíme na klinice pasty, které mají až 99% přírodních látek a jsou tedy vhodné pro celou rodinu. Brzy je nabídneme i Vám.

Důležité je nepodceňovat dentální hygienu, včetně pravidelných návštěv hygienistky, která klientům pomůže nejen s výběrem správné velikosti mezizubního kartáčku, ale i s technikou čištění, všechny tyto kroky povedou ke zdravému chrupu.


Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 284 680 530, +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
+420 284 680 530
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty

2010-2024 © Esthesia - Všechna práva vyhrazena.