Odstranění genitálních bradavic / kondylomat

Odstranění genitálních bradavic / kondylomat

Esthesia.czSlužbyDermatologie › Odstranění genitálních bradavic / kondylomat

   Kondylomata (Genitální bradavice) jsou měkké pupeny či květákovitě rostoucí útvary na kůži a sliznicích (nejčastěji v oblasti zevního genitálu a kolem řitního otvoru ) způsobené infekcí lidským papilomavirem HPV, řazené mezi sexuálně přenosné nemoci. Přenos viru se děje přímým kontaktem s infikovanou částí pokožky či sliznice – nejčastěji v rámci nechráněného pohlavního styku. Genitální bradavice jsou často nebolestivé, ale esteticky nevzhledné. I přes adekvátní terapii nelze však zcela zaručit, že se kondylomata u pacienta neobjeví znovu.

Ošetření CO2 laserem: - jedna z nejvíce efektivních metod odstranění genitálních bradavic 

  • bezbolestný zákrok prováděný v lokální anestezii 
  • ambulantní ošetření 

O ošetření


 Pro odstranění těchto kožních výrůstků využíváme kvalitní a vysoce výkonný CO2 laser určený k cílenému ošetření bez nutnosti šití, s minimálním krvácením a minimálním rizikem vzniku jizev. 

Průběh ošetření


 Laserová léčba kondylomat je ambulantní zákrok bez potřeby celkové anestezie. Před zákrokem nejprve na ošetřovanou oblast naneseme krém s lokálním anestetikem a necháme jej 20–30 minut působit. Alternativou je lokální anestezie ve formě podkožně injekčně aplikovaného anestetika, kdy k ošetření CO2 laserem můžeme přistoupit prakticky ihned po tomto injekčním umrtvení. Následně paprskem CO2 laseru jednotlivé bradavice spálíme a odloupneme od pokožky. V ošetřeném místě do několika dní vznikne stroupek, který pacient nechá spontánně odpadnout. Po zákroku není nutná dlouhá  rekonvalescence, pacient se může ihned navrátit do pracovního režimu.  Časová náročnost ošetření činí cca 15-30 minut. Po následující 3 měsíce po ošetření je doporučováno provozovat pohlavní styk jen s bariérovou ochranou ( prezervativ). 

Jsem vhodným kandidátem?


Ošetření je vhodné pro kohokoliv, kdo potřebuje odstranit genitální bradavice uložené převážně v oblasti zevního genitálu a případně perianálně. Ošetření kondylomat nacházejících se v oblasti močové trubice, vaginálního kanálu či rekta patří do rukou specialistů věnujícím se těmto partiím ( urologie/gynekologie/proktologie aj. ) Před samotným ošetřením je také nutné vyloučit, zda se jedná o benigní útvar, tudíž předchozí  konzultace s lékařem a klinické vyšetření jsou nezbytné.  

Upozornění


Zákrok doporučujeme absolvovat v chladnějších měsících, není to ale podmínkou. Předpokladem k ošetření je nutná předchozí hygiena ošetřované oblasti ( omytí mýdlem a vodou ). 

 Ceník


ODSTRANĚNÍ GENITÁLNÍCH BRADAVIC / KONDYLOMAT 800 Kč Objednat

 

Tuto péči poskytují:
Nejnovější články:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 284 680 530, +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
+420 284 680 530
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty

2010-2024 © Esthesia - Všechna práva vyhrazena.