Stomatochirurgie

Stomatochirurgie

Esthesia.czSlužbyStomatologie › Stomatochirurgie

Odvětví chirurgie v dutině ústní zahrnuje mnoho chirurgických zákroků, z nichž nejčastějšími jsou běžná či komplikovaná extrace zubu, řešení komplikací se zuby moudrosti, resekce kořenového hrotu či extrakce zubních kořenů a zlomených zubů. Stomatochirurgie hraje velmi důležitou roli v odvětví implantologie, pomáhá též při ortodontických ošetřeních a dokáže korigovat nesrovnalosti a vady čelisti či tváře. Stomatochirugie zahrnuje také operace dásní, nápravu estetické a funkční pouchy dutiny ústní za účelem znovunabytí zdraví a sebevědomí našich klientů.


CHIRURGICKÁ EXTRAKCE

V rámci stomatochirurgie provádíme chirurgickou extrakci zubu, což je operativní odstranění komplikovaného zubu. Nejčastěji se k tomuto zákroku přistupuje v případě, kdy zub není prořezán, nebo je prořezán pouze částečně a je v nevýhodném postavení a může způsobovat bolest, případně závažné záněty či poškozovat sousedící zuby. 

ALL ON 4 a ALL ON 6

Nabízíme řešení i klientům, kteří již přišli o své vlastní zuby.  Máme spokojené klienty, kteří vyměnili snímatelné náhrady za fixní řešení a prošli rekonstrukcí úplné zubní řady horní či dolní čelisti  pouze na 4 nebo 6 implantátech. Jedná se o metodu „All on 4“ a „All on 6“, při které zubní lékař zavede 4 nebo 6 implantátů, kterými je uchycen celý fixní můstek.  Obrovská výhoda této metody implantace je to, že nové zuby můžete mít již během jednoho zákroku, kterému předchází konzultace a otisky pro vytvoření náhrady. Pevná fixace je velice výhodná nejen pro komunikaci, ale i například pro konzumaci potravin. Padání zubní protézy a nedostatečné sebevědomí s ním spojené bude minulostí. Čeká vás estetické provedení, které působí velmi přirozeně.

RESEKCE KOŘENOVÉHO HROTU

Dále se naši stomatologové specializují na chirurgickou resekci kořenového hrotu, kde se infekce v tzv. již mrtvých zubech nedá řešit jinak než chirurgickým zákrokem. Vlastnímu úkonu přechází pečlivé ošetření kořenového kanálku.

SINUS LIFT

Zavedení zubního implantátu je možné pouze pokud je dostatečně silná čelistní kost. S věkem může dojít k úbytku kosti, do které není vhodné zuby implantovat. Ošetření Sinus lift nabízí řešení, které obnovuje a posiluje kost pomocí vlastní kosti či umělých materiálů .  Jedná se o zákrok, během kterého je obnovená potřebná výška kosti, aby se dosáhlo dostatečné stability zubního implantátu. Pokud se jedná jen o drobné doplnění, je možné zákrok obnovy čelistní kosti provést v průběhu implantace. Pokud je potřeba získat větší objem kosti, je potřeba počkat 6 - 8 měsíců, než je čelist připravená k implantaci. Sinus Lift provádíme s lokální anestezií. Po 2 - 3 dnech je možné se navrátit k běžným aktivitám.


Objednat

Doba zotavení


Po chirurgickém zákroku doporučujeme studené obklady po 30 min s přestávkami. Zvláště bezprostředně po chirurgickém zákroku, kdy chlazení pomůže zabránit otokům a  urychlit proces hojení.
Často se po chirurgickém zákroku podávají antibiotika, aby se přecházelo případnému rozšiřování zánětu.

Doporučujeme neproplachovat ústa po provedeném zákroku. Druhý den, pokud již není krvácení, můžete proplachovat každé 4 hodiny ústa solným roztokem (1 čajová lžička rozmíchaná v 1 litru vody) nebo chladným šalvějovým čajem.

Pokud krvácíte ještě 2. den po zákroku a krvácení nepřestává, kontaktujte vašeho zubního lékaře.

Doporučujeme též co nejméně čelist namáhat a přizpůsobit procesu hojení i  stravu na tekutou či velmi měkkou. Nedoporučujeme horké potraviny a nápoje.
Na vyndání stehů budete mít termín zpravidla 10 dní po zákroku.

 Ceník


Chirurgická extrakce zubu 4 900 Kč Objednat
Chirurgická resekce kořenového hrotu 4 900 Kč Objednat
Sinuslift 19 600 Kč Objednat
Branemarkův můstek (All on 4, All on 6) 120 000 Kč Objednat

 


Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Tuto péči poskytují:

Klienti kteří zakoupili tuto službu, také využili tyto zákroky:

Nejnovější články:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 284 680 530, +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
+420 284 680 530
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty

2010-2024 © Esthesia - Všechna práva vyhrazena.