Permanentní make-up

Permanentní make-up

Esthesia.czSlužbyKosmetologie › Permanentní make-up

Ve filmech se hlavní hrdinky budí nalíčené a vypadají jako ze žurnálu. My ženy, ale nežijeme ve filmu a na rady odborníků se každý večer pečlivě odličujeme. Jak tedy po ránu vypadat upraveně? Možná jste nad tím už přemýšlela jak být permanentně upravená, nalíčená, zkrátka šik a pravděpodobně právě vás potěší, že permanentní make-up může být vaším řešením.


O ošetření - permanentní make-up (PMU)


Permanentní make-up (PMU) je dočasné tetování, jehož cílem je co nejpřirozeněji výsledek, který zohledňuje proporční a barevnou odlišnost každého z nás. Jde o úkon, při kterém se profesionálním strojkem za pomoci sterilní mikro jehly (vždy určené pouze na jedno použití) vpravují speciální pigmenty bez obsahu těžkých kovů do vrchních vrstev kůže (maximálně však do hloubky 1,2mm – epidermis). Pigment se postupně odbourává, časem zesvětluje, až téměř úplně zmizí. Pomocí PMU lze korigovat mírné nedostatky, asymetrii, zvýraznit přirozené črty tváře a ušetřit tak stovky hodin času věnované líčení. PMU však nenahrazuje dekorativní líčení.

KONTRAINDIKACE

Permanentní make-up lze aplikovat pouze pokud je klientka zdravá. V některých případech je ošetření taky možné, ale vyžaduje lékařskou konzultaci. Proto je důležité pečlivě přečíst seznam kontraindikací uvedné níž.

 • Hemofilie nebo užívání léků na ředění krve
 • Hepatitida, HIV nebo jakékoliv jiné infekční onemocnění
 • Epilepsie
 • Těhotenství a kojení (nejdřív 2 měsíce od ukončení kojení)
 • Umělé oplodnění
 • Alergie (po konzultaci s doktorem)
 • Velmi vysoký krevní tlak, kardiostimulátor
 • Diabetes, nebo jiné endokrinologické onemocnění (po konzultaci s doktorem)
 • Hormonální poruchy
 • Kožní onemocnění ( Dermatitída, Seborea, Melanom, Lupénka, Lupus, Atopický ekzém v aktivní fázi)
 • Sklon k tvorbě keloidních jizev
 • Poruchy imunity
 • Chemoterapie, radioterapie,
 • Užívání antibiotik (nejdřív 10 dní po jejich vysazení)


Objednat

Jak se připravit?


Pokud přemýšlíte nad PMU, nebo již máte stanovený termín, prosím alespoň dva týdny před ošetřením nevystavujte místo tetování přímému slunečnímu záření a soláriu. Je vhodné 24 hodin před ošetřením nepoužívat žádné kosmetické přípravky v místě ošetření. Pokud je to možné přijďte na ošetření nenalíčená. Minimálně 4 hodiny před ošetřením nepijte kávu, energetické nápoje, zelený čaj, nebo cokoliv co obsahuje kofein. Minimálně 24 hodin před ošetřením nepijte alkohol, neužívejte drogy, neberte žádná analgetika. Pokud plánujete PMU obočí, prosím 10 dní před tetováním jej nebarvěte. Pokud jste absolvovala barvení obočí henou, lze jej tetovat nejdřív za měsíc.

Permanentní make-up

Během ošetření


Samotnému ošetření předchází konzultace, zda je pro Vás PMU vhodné. Pokud je vše v pořádku, následuje podpis informovaného souhlasu a následně ošetření.
Místo ošetření je pečlivě očištěno a vydezinfikováno. Samotné aplikaci předchází nákres požadovaného tvaru a výběr barvy pigmentu s ohledem na typ pleti, barvy chloupků vlasů. Po odsouhlasení je možné začít aplikaci pigmentu. Během ošetření je dle potřeby aplikované anestetikum, aby byl zákrok bezbolestný. Během ošetření a po něm může dojít k mírnému opuchu a začervenání, které v průběhu jednoho dne odezní. V závěru jsou vysvětlené důležité kroky domácí péče pro dosažení maximálního efektu a spokojenosti.
Intenzita pigmentu je po ošetření výrazná. Po vyhojení se sníží o cca 30-60%.

Permanentní make-up Praha


Objednat

Po ošetření


Po ošetření je důležité dodržovat 7-10 následující pokyny.
Kvůli možnému zanešení infekce nedoporučujeme dotýkat se tetovaného místa a okolí rukama. Je potřebné vyhýbat se vlhkému a infekčnímu prostředí a vyvarovat se větší námaze, během které by mohlo dojít k pocení. Nepoužívat krémy, oleje, dekorativní kosmetiku do tetované oblasti až do vyloupání. Nesmí se odlupovat strupy!
Měsíc od ošetření je nutné tetované místo chránit před přímým sluncem. Proto je v letních měsících doporučeno používat krém s ochranním faktorem 50.

Výskedky naší specialistky


Permanentní make-up obočí - před a po
Permanentní make-up pudrové obočí
Permanentní make-up pudrové obočí Praha

Permanentní make-up stínované linky

Permanentní make-up stínovaná linka

Permanentní make-up vyhojené pudrové obočí

Permanentní make-up rty- efekt rtěnky

Permanentní make-up rty - frozen lips

Permanentní make-up hairstrokes

Nabízené služby


OBOČÍ

Je nejdůležitějším rysem našeho obličeje. Udává mu výraz. Dnešním trendem je co nejpřirozenější výsledek, který podtrhne stávající obočí. Pokud část chybí, lze ho dotvořit pudrovou,nebo vláskovanou technikou s ohledem na jeho přirozený tvar a kontury obličeje.

 • Pudrové obočí
  Vhodné pro klientky, které tráví hodně času jeho barvením, dokreslováním míst kde chybí chloupky a úpravou samotného tvaru obočí. Jde o upravený, elegantní styl. Zvolenou intenzitou pigmentace lze dosáhnout jemný efekt, nebo naopak dramatický vzhled.
  Vhodné pro všechny typy pleti. Není vhodné pro klientky s Alopecii.
  Trvácnost 2-3 roky.
  Doba ošetření 90-120 minut.
 • Vláskované obočí
  Vhodné pro klientky se světlým, řidším obočím, nebo jemnými chloupky. Imituje přirozené chloupky a vytváří tak efekt přirozeného růstu vlastního obočí.
  Vhodné pro suchý, normální, nebo smíšený typ pleti. Není vhodné pro mastnou pleť.
  Trvácnost cca 2 roky.
  Doba ošetření 120-150 minut
RTY

Jsou důležitou součástí obličeje, která poutá pozornost okolí. Zvýrazněním jejich kontury a vyplněním celé plochy lze rtum opticky dodat objem, upravit barvu, či jejich asymetrii způsobenou věkem, úrazem, nebo častými výsevy oparů.


 • Efekt rtěnky
  Vhodné pro klientky které chtějí docílit sjednocení barvy rtů. Intenzitou lze dosáhnout jemné probarvení, nebo výraznější efekt rtěnky.

  Trvácnost 2-3 roky.
  Doba aplikace 150-180 minut.

OČNÍ LINKY

Zvýrazňují krásu očí. Jejích tetováním docílíme přirozeného zvýraznění řasového oblouku.

 • Oční linky v řasovém oblouku
  Vhodné pro klientky, které chtějí dosáhnout decentní zahuštění řas. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, zejména pro klientky s povislými víčky.
  Trvácnost cca 2-3 roky.
  Doba aplikace cca 90 minut.

 • Klasické oční linky
  Vhodné pro klientky, které jsou zvyklé líčit si výraznější linky. Nejsou vhodné pro klientky s povislými víčky. Lze zvolit tenčí linku s kratším ocáskem, nebo naopak výraznější linku s delším ocáskem, čím lze dosáhnout dramatičtější pohled.
  Trvácnost cca 2-3 roky
  Doba aplikace 150-180 minut

 • Stínované oční linky
  Univerzální typ linky vhodný pro klientky, které chtějí opticky zahustit řasy a pozvednout horní víčko. Lze vytvořit kratší, nebo výraznější ocásek a zvolit jemný nebo výraznější stín.
  Trvácnost cca 2-3 roky
  Doba aplikace cca 150-180 minut

LIFTING ŘAS

Vyhledávána metoda, kterou lze přirozeně zvýraznit oči bez použití umělých řas. Během procedury se řasy natočí, vyživí a obarví. Vhodná zejména pro klientky s krátkými rovnými řasami, řasami oslabenými dlouhodobou aplikací umělých řas, nebo chemoterapii.
Trvácnost cca 4-6 týdnů
Doba aplikace cca 90 minut

LAMINACE OBOČÍ

Jedna z nejvyhledávanějších metod úpravy zejména hustého, nepoddajného obočí. Během ošetření se chloupky narovnají, obarví, zafixují do požadovaného tvaru, čím vykouzlíme jednotné, plné zhuštěné obočí. Chloupky se k pokožce nelepí. Jsou poddajné a lze je upravovat dle Vašich preferencí.
Trvácnost cca 4-6 týdnů
Doba aplikace cca 60 minut

Upozornění - PŘEKRYTÍ PMU


Překrývání starého PMU z jiného salonu je specifická situace. Vyžaduje vždy osobní konzultaci, kde je specialistkou zhodnoceno zda lze staré PMU překrýt. Pokud je stávající PMU moc výrazný, má špatný tvar, nebo barvu, není možné ošetření absolvovat. V takových případech je zapotřebí starý PMU odstranit pomocí laseru, nebo kyseliny. Proces trvá několik sezení a nové PMU lze realizovat po 8-12 měsících. V případě, že je starý PMU relativně světlý a lze ho pŕekrýt bez nutnosti absolvovat jeho odstranění je důležité si uvědomit, že během aplikace nového PMU jsou použité jiné pigmenty, jako pigmenty použité u původního PMU. V kůži se budou chovat jinak, jako by se chovali při první aplikaci. Z toho důvodu bude možná potřebný vyšší počet korekcí. Jelikož nelze jednoduše zjistit hloubku aplikace a druh pigmentu použitých u původního PMU, výsledek i tak není možné garantovat.

 Ceník


Samostatná konzultace PMU - zdarma
OČNÍ LINKY
Meziřasové 4 000 Kč Objednat
Klasické 4 500 Kč Objednat
Stínované 4 500 Kč Objednat
OBOČÍ
Pudrové (Powder brows) 6 000 Kč Objednat
Vláskované (Hairstrokes) 6 000 Kč Objednat
Překrytí/ Oživení z jiného salonu 6 500 Kč Objednat
Rty
Efekt rťenky 6 000 Kč Objednat
Frozen lips 6 000 Kč Objednat
KOREKCE
Do 3 měsíců od 1.aplikace 1 000 Kč Objednat
Změna techniky, nebo odstínu 1 500 Kč Objednat
Při překrytí/oživení z jiného salonu 1 500 Kč Objednat
OŽIVENÍ
Do jednoho roku -50% z původní ceny
Do 2 let -25% z původní ceny

 


Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Tuto péči poskytují:
objednat se ›

Mgr. Iva Kožušková

dentální hygienistka, PMU artist

Klienti kteří zakoupili tuto službu, také využili tyto zákroky:

Nejnovější články:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 284 680 530, +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
+420 284 680 530
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty

2010-2024 © Esthesia - Všechna práva vyhrazena.