Zubní implantáty

Zubní implantáty

Esthesia.czSlužbyStomatologie › Zubní implantáty

Zubní implantát je náhrada kořene zubu, která je podobně jako skutečný zub, vsazena přímo do čelisti. Nejčastěji se jedná o titanový šroub, který se zašroubuje na místo chybějícího zubu. Zub se nenastřeluje, jak si mnoho lidí chybně myslí. 


O zubních implantátech


Ošetření je téměř bezbolestné a šetrné. Vlastní zavedení zubního implantátu trvá přibližně 10 - 20 minut, kdy celý výkon provádí stomatolog v lokální anestezii, při plné spolupráci pacienta. Zákrok je bezbolestný. V případě delších výkonů je možné podstoupit výkon v analgosedaci. Po zavedení implantátu je potřeba určitá doba na zhojení dásně, zpravidla jsou to 2-3 měsíce, během kterých se vytváří pevné spojení kosti a implantátu. Někdy je možné zatížit implantát ihned. Následně vám na základě otisků laborant vyrobí korunku na zub. Tyto korunky jsou k nerozeznání od vlastních zubů a po jejich nasazení v zubní ordinaci, můžete zub zcela plnohodnotně používat a kousat veškeré pokrmy bez omezení. Dnes laboranti využívají takovou škálu barev, že je ve vašem úsměvu implantát k nerozeznání.
Zubní implantáty
Druhy implantátů na naší klinice:
V Esthesii zavádíme tři druhy zubních implantátů. Jedná se o 2 typy nejkvalitnějších implantovacích systémů na trhu, a to značky NOBEL BIOCARE a STRAUMANN – oba jsou považovány za průkopníky v implantaci. Třetím typem jsou ověřené francouzské implantáty zn. EUROTEKNIKA, které jsou ideálním a velmi dostupným řešením pro každého.

Jsem vhodným kandidátem?


Vhodným kandidátem na zubní implantáty je každý, kdo přišel o vlastní zub při nehodě, při sportu či jiným způsobem a rád by měl opět zub napevno v ústech.

Následná péče


Životnost každého zubního implantátu je ovlivněna mnoha faktory, záleží na správné ústní hygieně, péči o zubní implantát, zdravotním stavu a kvalitě kostní hmoty v čelisti. Všeobecně platí, že životnost implantátu není ohraničena.

Upozornění


Kontraindikací je neléčená paradentóza, těžká forma cukrovky, vážná porucha srážení krve. Dolní hranice pro zavedení implantátu je podmíněna ukončením růstu čelisti, to znamená zhruba ve věku 18let. Horní hranice věkem omezena není.


Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Tuto péči poskytují:
objednat se ›

MDDr. Monika Olivová

primářka stomatologie

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 284 680 530, +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
+420 284 680 530
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty

Objednejte se
Estheia Praha

Domluvte si termín Vaší konzultace/návštěvy, rádi Vám porádíme - neváhejte nám nechat zprávu nebo dotaz!
Stačí když kliknete na jedno z tlačítek níže:

Zavolejte nám: +420 284 680 530 Napište nám: info@esthesia.cz