Odstranění kuřího oka

Odstranění kuřího oka

Esthesia.czSlužbyPodologie › Odstranění kuřího oka

Kuří oko je velmi bolestivý kožní problém, existují různé typy od jednoduchých případů až po ty, které tlačí na nervy chodidla a proto je vhodné jej odstranit co nejdříve. Ideální je nejen jeho profesionální, šetrné odstranění v rámci odborné (přístrojové) pedikúry ale důležitá je i prevence. Nejčastěji jej totiž způsobuje nošení nevhodné obuvi.

Odstranění kuřího oka u nás:

  • je možné samostatně nebo v rámci odborné (přístrojové) pedikúry
  • je bezbolestné a šetrné
  • doplněné o podologickou konzultaci (v případě zájmu), jak kuřímu oku předcházet
  • s možností detailního podologického vyšetření (samostatně) s objednáním sortopedických vložek do bot na míru

Poradíme si s každým kuřím okem, kterého vás zbavíme mechanicky, tekutým dusíkem nebo CO2 laserem u závažnějších případů.


O ošetření


Co je to kuří oko a jak vzniká?

Kuří oko (latinsky clavus) je žlutý nebo žlutobílý kožní útvar, který může dosahovat velikosti až přes 1 cm. Je tvořen ztvrdlou kůží a uprostřed může mít jádro v podobě černé tečky (trnu). Právě tento trn způsobuje bolest, když tlačí na nervová zakončení.

Jak vzniká kuří oko? Vytvoří se z nahromaděné zrohovatělé kůže na místech, kde je proti kloubům a kostem vyvíjen velký tlak. Mezi příčiny patří nošení nevhodné obuvi, ve které nemá noha dostatek prostoru a vbočený palec (hallux valgus), který tlačí na ostatní prsty. Vysoké podpatky napomáhají jak vzniku kuřího oka, tak dalších deformit a ploché nohy. Pokud patříte mezi ty, co jsou v práci celý den na nohou, z důvodu neustálého tlaku se vytváří kuří oko na chodidle nebo kuří oko mezi prsty.

Neléčené kuří oko způsobuje čím dál tím větší bolest, kvůli trnu, který se dostává hlouběji a víc dráždí nervy.


Objednat

Průběh ošetření


Jak odstranit kuří oko?

Kuří oko je vyléčené po jeho odstranění. Rozhodně však není vhodné snažit se kuří oko vydloubnout svépomocí, protože sahá poměrně hluboko pod povrch kůže. Náš zkušený podolog, odborná pedikér/ka nebo dermatolog dokáže oko šetrně a bezbolestně mechanicky vydloubnout s minimálním zásahem. Pokud je kuří oko příliš velké, bolestivé a velmi odolné vůči běžným přípravkům, ošetří vás u nás lékař. Kuří oko lze odstranit tekutým dusíkem (stejně jako bradavice), v závažnějším případě vypálit laserem. Chirurgické odstranění kuřího oka je nejzazší variantou, pokud žádná z předchozích nezabírá a kuří oko sahá velmi hluboko.

Dětská dentální hygiena

Jak se připravit?


Prevence: jak se zbavit kuřího oka jednou provždy?

Opakované potíže s kuřím okem znamenají, že jste nevyřešili příčinu problému, jen jeho projevy. Je třeba vybrat správnou obuv, která nebude vaše chodidla sužovat. Nenoste boty, které jsou vám těsné, příliš úzké a neprodyšné. Dále je dobré zvážit možnost nošení ortopedických vložek, různých meziprstních korektorů a chráničů na odlehčení tlaku v daném místě. Protože některé faktory, jako je vaše práce, neovlivníte, ulevte svým nohám alespoň doma a dopřejte jim zaslouženou péči a odpočinek. Když to bude možné, choďte v přírodě bosi a využijte mnoha benefitů, které bosá chůze přináší. Stejně jako ostatní části těla, i chodidlo se dá procvičovat, aby bylo plně funkční a nedocházelo k jeho deformaci nesoucí s sebou další problémy.


Objednat

Dětská dentální hygiena

Doba zotavení


Kontrola další postup:

Kuří oka krátkodobá, je možné odstranit a zbavit se jich nadobro pouhou změnou obuvi či změnou postavení chodidla. V tomto případě postačí speciální vložky do bot nebo silikonový ochranný korektor.

Kuří oka dlouhodobá - opakovaná, je možné, že již nelze změnit postavení vašeho chodidla či prstů a proto se vám kuří oko bude pravidelně tvořit. V tomto případě je nutná pravidelná péče přibližně jednou za měsíc.

 Ceník


Vybroušení kuřího oka/otlaků do 15 min 350 Kč Objednat

 

Tuto péči poskytují:

Klienti kteří zakoupili tuto službu, také využili tyto zákroky:

Nejnovější články:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 284 680 530, +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
+420 284 680 530
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty

2010-2024 © Esthesia - Všechna práva vyhrazena.