Ošetření kořenových kanálků - Endodoncie

Ošetření kořenových kanálků - Endodoncie

Esthesia.czSlužbyStomatologie › Ošetření kořenových kanálků - Endodoncie

Ošetření kořenových kanálků je indikováno při nevratném poškození nervu zubu. Toto poškození v naprosté většině způsobí bakterie, které k nervu proniknou zubním kazem. Infekce pak dále postupuje kořenovými kanálky směrem ke hrotu kořene, kde vyvolává zánět v okolní kosti. Cílem léčby je odstranění infekčního obsahu a hermetické zaplnění těchto kanálků tak, aby se zabránilo novému vstupu infekce.

 

O ošetření


Ošetření je velmi náročné na kvalitní nástroje a materiály, a zároveň vyžaduje maximální preciznost. Abychom dosáhli nejvyšší možné kvality, používáme jednorázové sterilní nástroje na ošetření kořenových kanálků. Toto ošetření bývá přitom často náročné i časově, např. u více kořenových zubů může trvat až 2 hodiny. Vzhledem k nutnosti čistého operačního pole používáme bariérové pomůcky, zejména tzv. „kofferdam“, tedy gumovou blánu obepínající ošetřovaný zub, která brání kontaminaci kořenového systému slinou či krví. Kořenový kanálek musí být dostatečně rozšířený a zbavený veškerých zbytků zubní dřeně. Dalším důležitým krokem je následně hermetické zaplnění kořenového kanálku, který se zaplní čepy z Guttaperchy a speciální pastou, která ztvrdne. Tím se v ideálním případě kanálek stane neprůchodným pro bakterie, čímž se brání jejich osídlení a infekci.


Objednat

Po ošetření


Aby endodonticky ošetřený zub mohl být považován za plnohodnotnou funkční jednotku chrupu, musí být splněny určité podmínky. Jednou je výše zmíněné správně provedené ošetření kořenových kanálků. Toto ošetření znamená pro zub určité oslabení a i při běžném žvýkání může dojít k jeho rozlomení. Další neméně důležitou podmínkou je tedy tzv. postendodontické ošetření zubu, což nejčastěji znamená vyztužení zubu čepem a následné zhotovení korunky, jejíž zhotovení trvá 10-14 dní.

Jsem vhodným kandidátem?


Ošetření kořenových kanálků vždy předchází vstupní vyšetření, kde doktor zváží dle individuálních potřeb každého klienta nejvhodnější řešení a podrobně ho informuje o následných krocích ošetření.


Objednat

Upozornění


Komplikujícími faktory, snižující procento úspěšnosti, bývá nejčastěji výrazné zanedbání stavu postiženého zubu pacientem, komplikovanost anatomie systému kořenových kanálků, nesprávně provedené předchozí ošetření či následné postendodontické ošetření. V podobných případech výrazně vzrůstá obtížnost endodontického ošetření. Tato situace se vztahuje pouze na velmi zanedbaný chrup, v případě, že pravidelně navštěvujete preventivní prohlídky tak je v našich silách postižený zub zachránit.


Pro objednání klikněte přímo zde a pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit buď telefonicky nebo přes formulář pod textem.

Těšíme se na vás.

 Ceník


Provizorní endodoncie 1kk + léčebná vložka kk = kořenový kanálek 550 Kč Objednat
Definitivní plnění 1kk kk = kořenový kanálek 2 500 Kč Objednat
Odstranění stávající kořenové výplně 1kk kk = kořenový kanálek 1 500 Kč Objednat
Přímé/nepřímé překrytí dřeně 500 Kč Objednat
Dočasný zub 1 500 Kč Objednat
Odstranění kořenové nástavby 890 Kč Objednat

 


Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Tuto péči poskytují:

Klienti kteří zakoupili tuto službu, také využili tyto zákroky:

Nejnovější články:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 284 680 530, +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
+420 284 680 530
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty

2010-2024 © Esthesia - Všechna práva vyhrazena.