Dětská stomatologie

Dětská stomatologie

Esthesia.czSlužbyStomatologie › Dětská stomatologie

Dítě by mělo navštívit zubního lékaře již v době prořezávání prvních zoubků – tedy okolo 6. měsíce života. Seznámí se s prostředím zubní ordinace a získá důvěru v zubního lékaře. Vyšetření je bezbolestné a děláme vše pro to, aby pro dítě bylo co nejpříjemnější. Dítě pak odchází z první návštěvy jako z příjemného dobrodružství, namísto strachu, kterým trpí většina lidí, jejichž první kontakt se zubním ošetřením nebyl tak příjemný. Rodičům na první návštěvě ukážeme, jak o zuby svých dětí pečovat, jaké zubní pomůcky používat a jak můžete svým dětem zajistit zdravé zuby po celý život – a tím myslíme zdraví zubů nejen mléčných, ale i stálých. Bude nám ctí postarat se o to, aby právě vaše děti měli kladný vztah k péči o zuby a důvěru ke svému zubaři.

 

 


Objednat

O ošetření - dětská stomatologie


Dítě si na pravidelnou péči zvykne a v budoucnu se pro něj starost o zuby stane naprostou samozřejmostí. Často se setkáváme s názorem, že mléčné zuby není potřeba čistit, ani ošetřovat, protože stejně vypadnou a narostou druhé. Zdraví dočasných zubů je ale velmi důležité:

  • Zkažené zoubky působí dítěti bolest při kousání.
  • Zuby jsou nepostradatelné pro správnou výslovnost. Jazyk se při mluvení opírá o zuby. Pokud dítě o zuby přijde,  projeví se to vadou řeči.
  • Pod mléčnými zoubky jsou v kosti uloženy zárodky stálých zubů, které se mohou od zkažených dočasných zubů infikovat. Stálé zuby poté narostou poškozené, což se často projeví jako nápadná estetická vada.
  • V případě rozsáhlého kazu a následné předčasné ztráty mléčného zubu může dojít k posunu zubů v zubním oblouku. To v budoucnu vede k potřebě ortodontické léčby rovnátky.
  • Děti se za nepěkné nebo chybějící zuby stydí. Ostatní děti ve škole či školce jsou všímavé a každý estetický defekt dají vašemu dítěti najevo. To má nepříznivý dopad na psychiku dítěte.

Proto doporučujeme všem rodičům klást největší důraz na prevenci, aby dítě poznalo co nejméně bolesti, úzkosti a strachu z ošetření. Tuto investici vaše dítě v budoucnu jistě ocení, zároveň vy sami se tím vyhnete dlouhým návštěvám u logopeda, velkým výdajům za rovnátka a obavám z ošetření vašeho dítěte.

Dětská stomatologie

Během ošetření


Zubní lékař ošetřující děti by měl věnovat dítěti dostatek času a přizpůsobit přístup a techniku ošetření povaze a osobnosti dítěte. Dítě potřebuje především trpělivý, citlivý a klidný přístup, zároveň musí získat k lékaři důvěru, cítit jeho jistotu a spolehlivost.

Léčba kazu je obvykle rozložena do dvou návštěv – na vyšetření a ošetření. Při první návštěvě tedy neprovádíme žádné bolestivé úkony, zejména proto, že děti mají často slíbeno, že „paní doktorka se dneska jenom podívá."   Kaz tedy pouze diagnostikujeme a dítěti vše vysvětlíme v jeho srozumitelném jazyce – proč se v zoubku červík zabydlel, jakou neplechu způsobuje, a jak se ho zbavíme.

Při další návštěvě vše zopakujeme, seznámíme dítě s nástroji a dětským jazykem vysvětlíme jejich funkci.  Dítě tak v každém okamžiku přesně ví, co jej čeká. Tím eliminujeme strach z neznámého. Často také dítě do ošetření zapojujeme – cítí se pak samostatné, je na sebe hrdé a ošetření vnímá jako dobrodružství. V neposlední řadě od nás dostane odměnu za spolupráci a statečnost a společně se domluvíme na další návštěvě a jejím průběhu.

Samozřejmě existují i děti, které jsou příliš malé, mají mnoho kazů, nebo trauma z minulosti, které nedokážou překonat, a zoubky je přesto nutné rychle ošetřit. V těchto případech indikujeme uklidňující a bezpečnou inhalační analgezii moderním preparátem Entonox® , případně ošetření v analgosedaci nebo v celkové anestezii.

Dětská stomatologie Praha


Objednat

Jsem vhodným kandidátem?


Naším primárním cílem je kvalita. Zuby vašich dětí důkladně vyšetřit a dokonale ošetřit. Současně se snažíme o ošetření co nejpříjemnější a nejméně stresující – věnujeme dětem čas pro seznámení se s ordinací, personálem a léčebnými postupy.

Na každou návštěvu tedy potřebujeme množství nejkvalitnějšího, a tedy i nejdražšího materiálu, stejně jako nadstandardní množství času personálu. Pojišťovny nepokrývají ani jedno. Ošetření na pojišťovnu znamená jen nejnutnější péči bez ohledu na kvalitu, estetiku a samozřejmě bez starosti o duševní pohodu dítěte. Úhrada ze zdravotního pojištění pokryje náklady nejvýše na několik minut práce naší ordinace. Vaše děti a jejich zdraví si rozhodně zaslouží více.

Dětská stomatologie Praha 1

Upozornění


Vzhledem k návaznosti zdraví stálých zubů na péči o mléčné zoubky doporučujeme chodit na pravidelné preventivní prohlídky dvakrát za rok a v případě jakékoliv komplikace v dutině ústní doporučujeme neodkládat návštěvu zubní lékařky a řešit zdraví zoubků vašich dětí co nejdříve.

Pro děti od šesti let nabízíme také dětskou dentální hygienu, kde se děti učí o své zoubky pečovat a vytvářet si návyky, které jim pomohou k tomu, že nebudou muset řešit závažné stomatologické nálezy.

 Ceník


Vyšetření dítěte do 2 let 690 Kč Objednat
Vstupní vyšetření dítěte do 15 let 1 190 Kč Objednat
Kontrolní vyšetření dítěte do 15 let 990 Kč Objednat
Rekonstrukce s preventivním účinkem 1 490 Kč Objednat
Výplň dočasného zubu 1 490 Kč Objednat
Inhalační premedikace ENTONOX 790 Kč Objednat
Extrakce dočasného zubu jednoduchá 790 Kč Objednat
Extrakce dočasného zubu komplikovaná 1 490 Kč Objednat
Edukační návštěva do 30min 1 190 Kč Objednat

 


Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Tuto péči poskytují:
objednat se ›

MDDr. Lucie Králová

lékařka dětské stomatologie

Klienti kteří zakoupili tuto službu, také využili tyto zákroky:

Nejnovější články:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 284 680 530, +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
+420 284 680 530
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty

2010-2024 © Esthesia - Všechna práva vyhrazena.