Dětská dentální hygiena

Dětská dentální hygiena

Esthesia.czSlužbyStomatologie › Dětská dentální hygiena

Všichni si přejeme zdravé a krásné zuby, proto o svůj chrup pečujeme co nejlépe. Navštěvujeme pravidelně zubaře i dentální hygienu a tyto návyky je potřeba pěstovat i u našich dětí. Je to investice do budoucna, kdy se předchází zbytečným komplikacím a děti si přirozeně budují důvěru s lékaři a z ošetření pak nemívají strach. Na klinice Esthesia nabízíme už i těm nejmenším dětskou dentální hygienu, kde se pomocí hry naučí správně čistit zoubky a osvojí si používání různých druhů čistících kartáčků. Tento v dětství získaný zvyk jim pomůže své zuby co nejdéle udržet v co nejlepší kondici.


O ošetření - Dětská dentální hygienaJe opravdu jen mýtus, že u dětí, které mají mléčné zuby, je zbytečné se přehnaně věnovat zubní hygieně. Péče právě o mléčné zoubky je velice důležitá, jelikož mléčné zoubky a jejich zdraví zcela ovlivňuje podloží, kde jsou založeny stále zuby, které teprve čekají na prořezání. Správné hygienické návyky u mléčných zoubků tedy ovlivní nejen zdraví, ale i vývoj a růst stálých zubů. Dětská hygiena je zaměřená především na komunikaci dentální hygienistky s dítětem, pochopení důležitosti čištění zubů a vysvětlení rizik, co by se mohlo se zoubky stát, v případě špatného čištění.

Dětská dentální hygiena

Jsem vhodným kandidátem?


Dětskou dentální hygienu doporučujeme už prořezáním prvních zoubků, kde je práce se zoubky dětí spíše na rodičích. Od 6ti let je potřeba pomalu převádět odpovědnost za čistotu zoubků na dítě a proto je tento věk vhodný pro návštěvu dentální hygieny, aby si děti osvojily návyky hned od začátku.

Jak se připravit?


Na ošetření není potřeba žádná zvláštní příprava, jen doporučujeme dítě informovat, že se během návštěvy bude učit čistit zoubky, aby je zvládlo chránit před vznikem kazu a tím se předešlo nepříjemným zážitkům s bolestmi zoubků a následným vrtáním. Dentální hygiena děti nebolí a naopak si ji ve většině případů užívají.

Během ošetření


Dentální hygienistka vysvětlí dítěti správný postup čištění, proč je důležité zuby čistit, dále vysvětlí veškerá rizika a následky, kdyby si dítě zuby nečistilo správně, a samozřejmě v neposlední řadě názorně předvede, jak má správné čištění zubů vypadat. Je důležité, aby u tohoto ošetření byl rodič, který poté doma může dítěti při čištění asistovat a kontrolovat, zda hygiena probíhá tak, jak by měla.

Dětská dentální hygiena Praha

Doba zotavení


Délka vaší léčby je zcela individuální a odvíjí se od rozsahu rovnání a pohybuje se mezi 6 měsíci do 2 let.
Po dokončení léčby je potřeba nosit ještě udržovací tzv. retenční dlahy, které udržují zuby stabilně v nové pozici.

Upozornění


Prevenci pomáhá bezesporu i pravidelnost, proto je naše doporučení navštěvovat dentální hygienu pravidelně alespoň dvakrát za rok.


Pro objednání klikněte přímo zde a pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit buď telefonicky nebo přes formulář pod textem.

Těšíme se na vás.

 Ceník


Dentální hygiena 1 850 Kč Objednat
Dentální hygiena děti do 6let 1 000 Kč Objednat
Dentální hygiena děti 6-12 let 1 350 Kč Objednat

 


Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Tuto péči poskytují:
objednat se ›

Mgr. Iva Kožušková

dentální hygienistka, PMU artist

Klienti kteří zakoupili tuto službu, také využili tyto zákroky:

Nejnovější články:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 284 680 530, +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
+420 284 680 530
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty

2010-2024 © Esthesia - Všechna práva vyhrazena.