Ortonyxie - Nehtová rovnátka

Ortonyxie - Nehtová rovnátka

Esthesia.czSlužbyPodologie › Ortonyxie - Nehtová rovnátka

 Nehtová rovnátka - Ortonyxie - řešení pro zarostlé nehty.

Ortonyxie je obor patřící pod podologii a zabývá se rovnáním zarůstajících nehtů pomocí plastových, kovových či kombinovaných spon. Nejvýraznější hodnota nehtových rovnátek je v tom, že neřeší pouze aktuální komplikaci se zarůstajícími nehty, ale pomáhá se takových komplikací úplně zbavit. Než zajdete na chirurgii, stavte se nejdříve u nás. Budete překvapeni, že neléčíme jen důsledek, ale i příčinu.


  O ošetření - Nehtová rovnátka


Pro korekci nehtů se používá několik typů nehtových rovnátek - nalepovací plastové spony, plastové spony kombinované s drátkem nebo spony kovové. Při první návštěvě naše specialistka vybere vhodný typ nehtového rovnátka právě pro Vás a důkladně vám celou proceduru vysvětlí.
Před každým nasazením nehtového rovnátka je nejprve nutné provést důkladnou pedikúru a teprve na připravený nehet je možné rovnátko nasadit.

Ortonyxie - Nehtová rovnátka

Setkáte se u nás s několika kvalitními značkami a variantou jednostranného oboustranného nebo nalepovacího rovnátka

Jednostranné nehtové rovnátko COMBI-ped používáme u lehce zarostlých nehtů nebo nehtů zarostlých jen z jedné strany. Jedna strana spony se zavěsí pod nehet. Vyrobí se na míru tak, aby poskytoval konstantní, jemné napětí na nehet, které umožňuje korekci i silně deformovaných nehtů a podporuje jejich přirozeně zdravý růst.  

Při první návštěvě nehtové rovnátko aplikujeme a měníme za nové, když na nehtu odroste. Většinou je potřeba rovnátko upravit po 4 týdnech.  

Oboustranné nehtové rovnáko Naspan Platinium - používáme u nehtů zarostlých z obou stran. Zde je potřeba, aby byly volně přístupné obě strany nehtu. Díky působení tažné i pákové síly zároveň, se deformovaný nehet koriguje poměrně rychle a nepřetržitě šest týdnů. Je možné je použít i pro jednostrannou korekci. Fixuje se speciálním gelem s antimykotickou a protizánětlivou složkou  


Nalepovací nehtové rovnátko 
Podofix - používáme tehdy, když není přístupná ani jedna strana nehtu. Utažením speciálního drátku, který je zabudovaný v plastové nalepovací sponě docílíme požadovaného napnutí, jehož funkcí je zarostlý nehet rovnat. U této metody také používáme nalepovací nehtové rovnátko BS - v podobě tenoučké plastové spony, která je na nehtu téměř neviditelná. Díky svým výborným vlastnostem materiálu se po nalepení na deformovaný nehet vrací do své původní polohy a tím plní funkci nehtového rovnátka.        

Všechny tyto metody jsou velice účinné a vždy volíme tu metodu, která je pro vás nejlepší a vede k odstranění nežádoucí komplikace a předcházení vzniku dalších komplikací.  

Pracujeme s kvalitními značkami Podofix, BS-spony, Combi ped , Naspan Platinium. Tyto značky nabízí vysoce kvalitní produkty a proto vám dokážeme na všechna nehtová rovnátka poskytnout záruku 7 dní.    

Během léčby spony klienta nijak neomezují v každodenním životě. Je možné s nimi sportovat a dámám nabízíme přes nehtová rovnátka lakování, takže není třeba své nožky s korektivní sponou schovávat.    

Klinika Esthesia je unikátní tím, že máme vysoce profesionální tým, který spolupracuje a máme tak oproti jiným výhodu, že dokážeme pomoci v různých fázích zarůstání nehtu. Pokud se tedy stane, že je nehet potřeba před nasazením rovnátka vyléčit, náš dermatologický tým je připraven pomoci s léčbou a případně zasáhnout laserem.    

Na naší klinice často předejdeme bolestivému chirurgickému zákroku strhnutí nehtu.

Ortonyxie - Nehtová rovnátka Praha

  Jsem vhodným kandidátem?


Pokud právě vy máte nepříjemnou zkušenost se zarůstáním nehtů na jedné straně nebo po obou stranách nehtu. Nebo vy, kteří neradi vystavujete své deformované nehty, i vy co máte otoky, otlaky, bolesti a záněty, objednejte se k nám alespoň na pedikúru a konzultaci, kde vám vše vysvětlíme a poradíme, jaké je právě pro vás to nejlepší řešení. 

Většina takových problémů vzniká už v důsledku genetické predispozice, ale je to často zapříčiněno i okolními vlivy, jako jsou:

 • špatně ostříhané nehty
 • nevhodná obuv, která je úzká ve špičce
 • špatná vložka v obuvi
 • zarůstání následkem úrazu nebo plísně nehtu
 • nesprávně provedený chirurgický zákrok
 • špatný návyk chůze
 • lymfatický otok
 • ochabnutí nebo zkrácení svalů či vazů
 • tlak kostního výrůstku na prst  

  Jak se připravit?


Při akutních bolestech, ještě než nás navštívíte, doporučujeme ulevovat koupelemi v řepíku lékařském, heřmánku nebo hypermanganu. Pokuste se vyhnout domácí pedikúře s nesterilním načiním, ani nezastříhávejte bolavý nehet a raději se k nám objednejte co nejrychleji.

  Během ošetření


Během procedury se můžete tešit nejprve na ošetření nohou důkladnou přístrojovou pedikúrou, která Vaše nohy pohýčká, odstraní zrohovatělou kůži, upraví kůžičku kolem nehtů a opečuje nehty drobnými frézkami. Poté se pečlivě připraví nehet na nasazení nehtového rovnátka.

Je možné, že někdy přistoupíme nejprve k tamponáži a začneme s léčbou nehtu, než na něj nehtové rovnátko nasadíme.

  Doba zotavení


 Průměrná léčba trvá od 8 do 12ti měsíců a přímo závisí na příčině zarůstání a také na Vaší spolupráci. Během léčby jsou nehtová rovnátka, vzhledem k odrůstání, potřeba měnit po 4 až 6 týdnech, kdy dochází ke kontrole a korekci, případně výměně rovnátka. Takové vyšetření je vždy spojeno s celkovým ošetřením nohou.   Naši léčbu často kombinujeme s dalšími ošetřeními, která pomáhají předcházet opětovnému vzniku komplikací se zarůstáním.   Doporučíme vám vyšetření na podoskopu a vyrobíme vám vhodné vložky přímo na míru, které pomohou zarůstání nehtů zabránit. Náš fyzioterapeut vám také ukáže vhodné cvičení na posílení stability nohy.   Důležitá je i domácí péče, se kterou budete u nás pečlivě seznámeni.   Pro terapii rovnání je vhodné dodržovat zásady preventivní péče. Pokud vám nehty nezarůstají dlouho, je možné během roku dosáhnout takového výsledku, že již nehtová rovnátka nebudete potřebovat. V případě, že nehty zarůstají chroniky, je vhodné nehtová rovnátka nosit preventivně v určitých intervalech i po skončení léčby.

Ortonyxie - Nehtová rovnátka Praha 1

  Upozornění


Během léčby nehtová rovnátka klienta nijak neomezují v každodenním životě. První den po nasazení rovnátka může být nehet trochu citlivý. Nedoporučujeme nehtová rovnátka  dlouho máčet ani mastit. Rovnátka nijak neomezují v obuvi a dají se velice hezky esteticky nalakovat, takže na první dojem nemusí být nehtová rovnátka viditelná.  

Ošetření je vhodné pro děti od 3 let.  

Doporučení našich specialistů: 

 • Stříhejte si nehty tak, aby vám nevznikaly ostré hrany, ale ani do kulata
 • Noste obuv s dostatkem prostoru pro vaše prsty 
 • Noste vložky na míru a nespoléhejte se na univerzální vložky z drogerie
 • Doma o nehty pečujte dle doporučení lékaře či podologa, obzlášť při infekčním onemocnění
 • Nepodceňujte rehabilitaci, má významný vliv na postavení pohybového aparátu 
 • Choďte pravidelně na profesionální pedikúru - můžete se objednat hned teď


Těšíme se na vás.

 Ceník


Konzultace s podologem 600 Kč Objednat
Aplikace nehtové špony Combiped / Podofix včetně ošetření 850 Kč Objednat
Rovnátka Naspan/Ross Frazer/Titanová nit na 1 nehet 1 200 Kč Objednat
Speciální ošetření 1 zarůstajícího nehtu 400 Kč Objednat
Speciální ošetření 1 zarůstajícího nehtu včetně tamponáže 750 Kč Objednat
Aplikace SULC protektoru 200 Kč Objednat

 


Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Klienti kteří zakoupili tuto službu, také využili tyto zákroky:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 284 680 530, +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
+420 284 680 530
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty

2010-2024 © Esthesia - Všechna práva vyhrazena.