Zkušenost z podologického centra

Zkušenost z podologického centra

Esthesia.czSlužbyO kliniceNaši klienti › Zkušenost z podologického centra

Zarůstající nehty na nohou nejsou bohužel ojedinělým problémem. Své o tom ví náš pacient Vlastimil Mátl, který si s tímto nepříjemným problémem má mnoho špatných zkušeností a až naše paní MUDr. Kykalová dokázala vyléčit bolestivý nehet pomocí laserového paprsku. 

Již od dětství mě trápily zarůstající nehty na palcích na nohou. Špatně kopnutý míč při fotbale byl předzvěstí bolesti a zánětu. Během dospívání nehty rostly tak jak měly a při větší pozornosti a opatrnosti to šlo. Před dvěma lety mi palec na levé noze zarudl a bolest byla čím dal větší. Pevná obuv mi byla nepřítelem. Po návštěvě praktického lékaře jsem byl odkázán na chirurgii. Pan doktor konstatoval, že prý to je běžné. Po umrtvení mi boční část zarůstajícího nehtu vystřihl. Silné krvácení si vyžádalo následující den převaz. Byl podzim a pršelo.

 Na přes rok na jaře se mi problém opět vrátil. Červený palec byl jasným signálem, že něco není v pořádku. Podruhé jsem absolvoval stejný proces, že prý nehet zase dorostl. Bylo jaro a svítilo slunce. Říká se do třetice všeho dobrého, ale ne vždy to platí. Před létem se problém objevil zas. Tentokráte mi odebrali i část nehtového valu a vystřihli další část nehtu. Na pravém i levém palci. Bolest jsem už moc nevnímal. Bylo vedro a já měl před státní zkouškou.         

Po tom všem jsem začal být zoufalý. Rozhodl jsem se pro nákup bot o číslo větší, staré boty jsem vyhodil. Nakoupil jsem nové ponožky a vykročil vstříc létu.

  

Během léta mi byla doporučena soukromá klinika Esthesia. Snaha zachránit poničené nehty, které při dorůstání praskaly, pomocí rovnátek bylo přechodné řešení. V rámci kliniky jsem se setkal s příjemným prostředím a snahou problém vyřešit. Přes moje obavy, co by přinesl další zákrok, mi bylo doporučeno vypálit kořen zarůstající nehtu pomocí laserového paprsku. Paní doktorka Kykalová mě mile uvítala a vše vysvětlila. Po důkladném umrtvení jsem byl mile překvapen jak rychle a čistě byl zákrok proveden. Během zákroku mi byla vypálena kořenová část nehtu, kde opakovaně docházelo k zarůstání. Část zarostlého nehtu, která byla hluboko v lůžku a rostla stranou mi paní doktorka odebrala. Ránu mi zasypala, potřela antibiotickou mastí a zavázala. Byl pátek a já se konečně cítil dobře.

Šetrně vedený zákrok nekrvácel tolik jako na chirurgii. Druhý den jsem obvaz sundal a přes ránu dal pouze náplast. Po víkendu jsem mohl jít do práce. V porovnání s chirurgií se rány hojily velmi rychle. Po pár dnech jsem obul plnou obuv a nic necítil. Kontrola po měsíci byla jen formální záležitostí. Nebylo potřeba žádné další vypalování. 

Více fotografií z procedury, můžete najít v naší fotogalerii po kliknutí sem

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 284 680 530, +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
+420 284 680 530
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty

2010-2024 © Esthesia - Všechna práva vyhrazena.