Rozhovor s paní Petrou Pohůnkovou

Rozhovor s paní Petrou Pohůnkovou

Esthesia.czSlužbyArchiv článků › Rozhovor s paní Petrou Pohůnkovou

Petro, co pro Vás bylo za impuls začít se věnovat tolik potřebnému oboru podologie? A kde jste studovala?
Již od mého mládí jsem se chtěla věnovat péči o ruce a nohy. Vystudovala jsem Střední odbornou školu – obor kosmetička a absolvovala jsem mnoho odborných seminářů na toto téma. K oboru podologie jsem se dostala postupem času, kdy jsem se chtěla více zdokonalovat ve své práci.


Jak dlouho pracujete na klinice Esthesia?
Na klinice pracuji již čtvrtým rokem.


Jaké kvality vnímáte, že má klinika Esthesia?
Za mě máme na naší klinice skvělý tým odborníků, který spolupracuje. Právě díky spolupárci s dermatology jsme schopni zajistit klientovi péči i u velmi komplikovaných případů, kterou běžné salóny poskytnout nemohou, jelikož nejsou zdravotní zařízení. Další naší kavalitou je přátelský přístup ke klientům, který naši klienti opravdu cítí a máme skvělou zpětnou vazbu.  Co u nás vnímám  také velmi pozitivně je to, že máme moderní vybavení a díky tomu, poskytujeme klientům tu nejlepší možnou péči ve všech oborech, kterým se v Esthesii věnujeme a myslím, že je důležité, že jsem dobře dostupní v centru naší metropole.


Zachraňujete, a to doslova, nehty Vašich klientů. Povězte nám něco o problematice zarůstajících nehtů a jaká je prevence?
Hlavní příčiny zarůstání nehtů jsou například špatně zvolená obuv, nesprávné stříhání nehtů, mykóza na nehtech a kůži a celkově zanedbaná péče o nohy, např. neřešení problému plochých nohou.
Prevencí proti zarůstání nehtů je správné stříhání nehtů a pravidelné docházení na pedikúru. Dále bych doporučila vyšetření plosky nohou, která provádí na naší klinice naše výborná fyzioterapeutka pomocí přístroje podoskop. Mnohé problémy se zarůstáním nehtů mohou mít příčinu prvě už ve špatném držení a postavení těla.  


Když už má někdo z našich čtenářů se zarůstáním nehtů problém, jaké by měl učinit kroky, abyste mu dokázali pomoci?
Je to velmi snadné, stačí zvednout telefon a objednat se k nám. My už si s problémem poradíme, nikdo by neměl zkoušet si nehty zachránit sám, většinou si ještě více ublížíte.


Kolik % nehtů jste schopni zachránit?
80 – 90% nehtů jsme schopni po odborné konzultaci zachránit


Jaké je podle vašeho názoru nejčastější podologické onemocnění?
Nejčastěji se setkáváme s mykotickým onemocnění nehtů a pokožky či zarůstání nehtů a bradavice.


Co byste doporučila lidem, kteří trpí onychomykózou?
Lidem, kteří trpí onychomykózou, bych doporučila navštívit naši kliniku. Absolvují zde vyšetření, které provádím společně s dermatoložkou MuDr. Kykalovou. Dále je zde možnost využít dezinfikátor bot ELFUR-K, který díky působení speciální technologie nano částic stříbra a ozónu prokazatelně zničí 99,8% mykóz a zápachu z obuvi.Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Nejnovější články:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 284 680 530, +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
+420 284 680 530
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty

2010-2024 © Esthesia - Všechna práva vyhrazena.