Rozhovor s paní MDDr. Monikou Olivovou

Rozhovor s paní MDDr. Monikou Olivovou

Esthesia.czSlužbyArchiv článků › Rozhovor s paní MDDr. Monikou Olivovou

Poznejte blíže stomatoložku kliniky Esthesia paní Moniku Olivovou. 

Moniko, čím jste chtěla být jako malá? Byl váš sen stát se stomatoložkou již od dětství?
Už od mala jsem milovala zvířata a tak byl můj plán stát se veterinářkou. Nakonec to ale vzhledem k povolání mé maminky, zubní lékařky, a rozhodnutí mé sestry stát se také stomatoložkou, skončilo i pro mě rozhodnutím studovat stomatologii.

Jaké to je být ze stomatologické rodiny, netočí se Vaše rozhovory v rodinném kruhu pouze kolem Vašich pacientů?
Je pravda, že vzhledem k našemu společnému povolání, máme tendenci se bavit často na téma stomatologie, ale snažíme se, kvůli našim „nezubařským“ rodinným příslušníkům to omezit.

Vím o Vás, že každým rokem, jezdíte jako stomatolog pomáhat do Anglie. Jak byste popsala Vaše zahraniční zkušenosti a v čem jste se v zahraničí inspirovala?
Do Anglie jezdím pravidelně otiskovat chrup dětí na zubní chrániče. Líbí se mi, že je tak velký důraz kladen na prevenci, která je dle mého názoru nejdůležitější.

Moniko, jak dlouho pracujete pro Esthesii, a proč jste si vybrala právě tuto kliniku?
Esthesie mě zaujala nejen svým příjemným prostředím, ale hlavně skvělým kolektivem. Moji kolegové jsou úžasní a cítím se v Esthesii opravdu jako doma. Na rozdíl, od řady svých bývalých spolužáků, jsem zůstala věrná hned prvnímu místu zaměstnání a neměnila bych. Líbí se mi, že s kolegy klademe opravdu velký důraz na prevenci, a to ať jde o preventivní prohlídky, či pravidelné návštěvy dentální hygieny. Našim cílem je klienta uvést v co nejkratším čase do pořádku, aby mohl pravidelně chodit na prevenci a hygienu, kterou si bude užívat, popřípadě už jen řešit drobnosti.


Jste tedy spokojená s tím, jak se stomatologie provádí v Esthesii?
Ano, snažíme se k ošetření přistupovat jinak, tak aby klienti neměli z ošetření zbytečný „strach“, či necítili nervozitu. Proto je nutná již zmiňovaná prevence. Zakládáme si na tom, že stále máme volnou kapacitu pro pacienty, k tomu je výborný systém objednávání a práce našich koordinátorů, díky tomu nemusí pacienti čekat dlouho na ošetření, nebo trávit nepříjemný čas v salónku při čekání.


Co byste poradila těm, co prohlídku stomatologa odkládají až na chvíli, kdy už řeší nějakou bolestivou komplikaci?

Opravdu není nad to vyřešit vše plánovaně a včas, ještě v době, kdy žádná bolest, či problém nevznikl, než se trápit bolestmi, které přicházejí v nejméně vhodnou dobu, jako při dovolené nebo během svátků. Zvláště u dětí je skvělé přijít do ordinace, když ještě nemají žádné potíže. Pokud dorazíte teprve s bolestmi, dítě si už stomatologa zafixuje jako negativní vzpomínku, která ho bude v budoucnosti odrazovat od pravidelných návštěv.   


Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Nejnovější články:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 284 680 530, +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
+420 284 680 530
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty

2010-2024 © Esthesia - Všechna práva vyhrazena.