Dopřejte nohám péči!

Dopřejte nohám péči!

Esthesia.czSlužbyArchiv článků › Dopřejte nohám péči!

Začtěte se do článku o prevenci proti neduhům, které mohou postihnout i vaše nohy!


Nohy sice nejsou tou částí těla, která by nás často prezentovala, jako například náš obličej či ruce, ale to neznamená, že si nezaslouží dostatečnou péči, naopak. Však i chůze je nejpřirozenější a nejzdravější pohyb a proto potřebujeme zdravé nohy a je nutné jim věnovat určitý čas, abychom je udrželi v pořádku.

V případě, že se svým nohám nevěnujeme dostatečně, mohou nás dostihnout nepříjemné potíže, jako například kuří oka, zarostlé nehty, plísně nohou či nehtů, můžeme také trpět na jiné nepříjemné úkazy, jako například potivost nohou či jejich zápach.

Na klinice Esthesia nabízíme řešení pro všechny tyto potíže a i něco víc.

Každý z výše zmíněných neduhů má trochu jiný postup léčby, naše odbornice z oboru podologie jsou připravené vám nabídnout řešení každého z nich.


Kuří oko


Kuří oko je název pro bolestivý útvar šedožluté barvy, který může být i větší než 1 cm. Jde o zesílenou kůži, která vzniká na nejvíce zatěžovaných místech chodidla, jako jsou paty, přední část chodidla, či v oblasti prstů. V případě, že tento problém již máte, naše pedikérka ho jemně odstraní vybroušením, ke kterému použije profesionální brusku se speciálním nástavcem na kuří oka. 
Základem prevence je mít vždy chodidla čistá a suchá, častou příčinou je také špatně zvolená obuv. V tomto případě je vhodné navštívit naše odbornice znovu a nechat si vyrobit vložky do bot na míru, které pomohou minimalizovat nepříjemné otlaky.

Zarůstající nehty

Další častý neduh, se kterým mají klienti tendenci chodit rovnou na chirurgii, jsou zarůstající nehty. Návštěva chirurga je ve většině těchto případů zbytečná, zvlášť když chirurg nehet musí strhnout, ale díky aplikaci nehtových rovnátek nehet vyléčíme a „naučíme“ ho růst správě. Naše odbornice nejdříve chodidla ošetří a poté pečlivě připraví nehet na nasazení rovnátka. Častou příčinou zarůstání nehtů je obuv, ve které není dostatek prostoru pro prsty či zastřihávání nehtů do špatného tvaru. Plísně nohou a nehtůPlísně nohou a nehtů trápí mnoho lidí, bohužel toto onemocnění je většinou dlouhodobé a bez léčení samo nevymizí. Plíseň je vždy vyživována vlhkem a teplem, je tedy dobré se vyhnout veřejným sprchám, saunám a bazénům.  Plíseň je totiž velice snadno přenosná z člověka na člověka, je vhodné si dát také pozor na neprofesionální služby pedikúry, kde nepoužívají jednorázové pomůcky. Vhodné jsou například olejové lázně, např. tea-tree olej či měsíčkový nebo levandulový. Jak bylo ale zmíněno, bez léčby je skoro nemožné se plísní zbavit. V Esthesii léčíme plísně pomocí té nejmodernější technologie a to laserem, díky tomuto ošetření dosahujeme 98% úspěšnosti v léčbě.

Pocení nohou a zápach

Zatím šlo o bolestivé či infekční záležitosti, víme ale, že i potivost nohou či jejich zápach dokáže člověka potrápit. Proti zvýšené potivosti můžete bojovat pravidelnými koupelemi a důkladným sušením nohou, střídavou koupelí v teplé a studené vodě, volbou kožených bot a používáním prostředků, které budou pečovat o vaše chodidla. Nebo vám pomůže naše paní doktorka díky ošetření, které vám oproti výše zmíněným radám pomůže dlouhodobě. Pocení lze zastavit až na dobu půl roku až rok, poté je aplikace třeba opakovat. Se zápachem nohou vám jistě opět pomůže pravidelná hygiena, zásypy a kvalitní obuv, je ale důležité, aby obuv byla perfektně čistá, zbavená bakterií a zápachu, tato očista bot je možná v moderním přístroji ELFur-K, který máme pro naše klienty.

Je nutné říct, že nejdůležitější je vždy prevence, proto doporučujeme našim klientům pravidelné návštěvy pedikúry, kde budou vaše nohy odborně ošetřené a kdy budeme moc začínající potíže zachytit na začátku a ušetřit vás mnoha nepříjemností.  
Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Nejnovější články:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 284 680 530, +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
+420 284 680 530
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty

2010-2024 © Esthesia - Všechna práva vyhrazena.