Záchovná stomatologie

Věnujte svým zubům min. 2x ročně 30 minut návštěvou profesionální dentální hygieny, která Vám ušetří spoustu Vašeho času i peněz do budoucna.

Záchovná stomatologie - od slova "zachování zubů".  Zahrnuje krom diagnostik také odstranění zubního kazu ale i pečetění fisur.


Jednoznačně nejlepší! Prevence je Vaše zdraví

Pravidelně se staráme o komplexní vyšetření Vašeho chrupu, včetně zhotovení rentgenových snímků i parodontologického rozboru. Základem prevence je pravidelná péče o chrup.

Vstupní komplexní vyšetření

Zahrnuje celkové vyšetření chrupu – mimo klasické preventivní prohlídky Vás zubní lékař vyšetří také pomocí moderních přístrojů, jakými jsou digitální rentgen nebo intraorální kamera. Na výsledky tohoto vyšetření nečekáte. Během jedné sekundy se snímky objeví na monitoru přímo před Vámi.

Ošetřující stomatolog s Vámi analyzuje závěry vyšetření, přičemž bere v úvahu všechny individuální aspekty pro sestavení Vašeho léčebného plánu. Doporučí Vám rozsah léčby, včetně odhadu časové náročnosti a finančních nákladů. Podle těchto závěrů se pak můžete rozhodnout pro nejlepší možnou cestu léčby.

Bílá zubní plomba

Záchovná stomatologie = zachováváme zdravé zuby!

V rámci záchovné stomatologie léčíme a odstraňujeme zubní kaz, velký důraz v této oblasti klademe též na prevenci, jejíž hlavní důraz klademe na pravidelnou dentální hygienu. Pro Vaše zuby je nepostradatelná. Protože se záchovná stomatologie nazývá záchovnou :-) naší maximální snahou je "záchrana" Vašeho vlastního zubu - znamená to, že v případě nemoci zubů děláme vše proto, aby byl zub zachráněn a pouze v krajní variantě přistupujeme k jeho extrakci (=vytržení) a náhradě. 

Zubní kazy a výplně


Odstranění zubního kazu se provádí u dětí i dospělých. Místo, které je postiženo kazem se v lokální anestezii odbrousí a tato chybějící část zubu se po důkladném ošetření (vyčištění a osušení) nahrazuje výplňovými materiály. Protože pro Vás chceme to nejlepší a nejsme přesvědčeni o vhodnosti amalgámových výplní v dutině ústní používíme pouze bílé výplně (=plomby). Bílé odstíny navíc máme v celé rozsáhlé paletě, tedy i při větších zákrocích jsou od vlastního zubu nerozeznatelné. Suché prostředí v ústech (jenž bylo dříve mimo jiné častým argumentem pro použití amalgámu u zadních zubů) zajistíme tzv. kofferdamem - což je plastikový ochranný plášť, který připevníme po dobu práce na zub, aby se do místa, které ošetřujeme nedostala vlhkost. Nemějte obavy, používáme anestetické prostředky, tedy kromě velmi jemného vpichu nic neucítíte. 

 

Pečetění "fisur"

V oblasti preventivní péče existuje skvělá metoda, která se nazývá pečetění fisur. Co je to vlastně fisura? Je to malá "škvírka" v zubu. Která je viditelná více zblízka a jeden by se domníval, že zcela bezpečná. Právě touto mezírkou v zubu se dovnitř dostávají bakterie, které jsou jakoukoli metodou čistění zubů neodstranitelné. V praxi to vypadá tak, že i když naši pacienti správně duplikují a provádí zásadní návyk pro zdravé zuby, kterým je perfketní čistění, při kterém jednou za 24 hodin dokonale odstraní všechny baterie, které jsou původcem nemocí (od zubního kazu počínaje - ztrátou zubu, ale i celkovým interním onemocněním konče), mohou mít i při tomto perfektním čištění zubní kaz. Proč? Právě ve fisurách schované bakterie začínají působit "neplechu" a jsou původci kazu. Protože bakterie s fisur odstranit nejde ani kartáčkem, ani žádnou tekutinou, stomatolog fisury zapečetí. Jemně zbrousí povrch zubu (což vůbec nebolí, neboť je to na povrchu) a tento prostor zalije výplňovým materiálem a vytvrdí. Tímto zcela zlikviduje oblíbenou "schovku" bakteriím, které tak nemohou působit nemoci. Pečetění se dělá nejčastěji u dětí, ale ani v dospělosti nejsou výjimkou. A spolu se správnou hygienou jsou jedinou cestou zabránění vzniku zubního kazu.

 Tuto péči poskytují:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Esthesia

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 18:00
8:00 až 15:00
  Sobota - po předchozím objednání.

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz


Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›

Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?

Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Proč jít do Esthesie?

Poskytujeme vám komplexní péči v takové kvalitě, kterou sami žádáme pro sebe a své rodiny. Jsme dlouhodobý partner vašeho zdraví a krásy. Je pro nás důležitá účinná prevence, správná léčba, a to vše pro váš zdravější a lepší život. Je nám ctí, že tu pro vás můžeme být již od roku 2003.

Sledujte nás na sociálních sítích

Z našeho blogu

Nezapomeňte po Vánocích na zdraví Vašich zubů
2018-01-10

Využjte skvělé akce na vstupní prohlídku pro  sebe nebo pro další členy Vaší rodiny či Vaše známé. Při objednání do konce ledna…

Redukce problematických partií pomocí rázové akustické vlny a radiofrekvence
2018-01-09

Pokaždé, když od nás odchází spokojená klientka, cítíme, že jsme na správném místě, a že naše služby fungují. Ať už patříte mezi ty,…

Rozhovor s paní MDDr. Monikou Olivovou
2018-01-07

Poznejte blíže stomatoložku kliniky Esthesia paní Moniku Olivovou. …

Facebook

2010-2018 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
×