Dentální hygiena AIRFLOW®

Dentální hygiena AIRFLOW®

Esthesia.czČlánkyStomatologie › Dentální hygiena AIRFLOW®

Zubní hygiena je profesionální čištění zubů, při kterém dentální hygienistka odstraní zubní plak a kámen z vašich zubů a mezizubních prostor, vaše zuby vyleští, dokáže pomoci s bělením vašich zubů a při pravidelných návštěvách dentální hygieny si můžete být jisti, že nezanedbáte vznikající kaz, ale dostanete pod kontrolu i tvorbu zubního kamene. V našich ústech se denně vytváří obrovské množství mikroorganismů, proto je velmi důležité udržovat v dutině ústní optimální bakteriální prostředí. Ústa svým teplým a vlhkým prostředím přímo vybízí k množení se těchto mikroorganismů a vzniká tak prostor pro vytváření kyselin, které jsou škodlivé pro zubní sklovinu.


O ošetření - dentální hygiena


Zubní plak je zbarvený bakteriální povlak, který ulpívá na zubech a vytváří se už 4 až 12 hodin po čištění zubů. To je důvod, proč je důležité zuby si čistit pravidelně alespoň dvakrát denně a používat mezizubní kartáčky, aby se odstranil plak a nečistoty i z mezizubních prostor.

Ztvrdlý zubní plak je nazýván zubním kamenem, který zuby barví do tmava a není snadné ho běžným čištěním odstranit dokonale. Zubní kámen je také původcem vytváření škodlivých bakterií, které produkují kyselinu narušující zubní sklovinu.

Využíváme nejmodernější metodu AIRFLOW®

Všichni dobře víme, že krásné a zdravé zuby potřebují pravidelnou péči. A vy na to naštěstí nejste sami. Naše dentální hygienistka Andrea Trebichalská, vám ráda pomůže udržovat váš chrup ve skvělé kondici. Sama vám v krátkém videu poví, jak návštěva u nás probíhá. Andrea neustále zvyšuje svojí odbornost během seminářů a kongresů a spolu s jejím empatickým přístupem, tak dostanete péči té nejvyšší úrovně. U nás na klinice používáme pro dentální hygienu špičkový přístroj Airflow.

Jsem vhodným kandidátem?


Dentální hygienu poskytujeme už malým dětem a pomáháme jim vžít si správné návyky jak o své zoubky pečovat. Většinou se k nám dostanou lidé, kteří byli nějakou komplikací, jako je krvácení dásní, přecitlivělost zubů, pigmentace či nános zubního kamene, motivováni k návštěvě naší dentální hygieny a přišli si pro pomoc a řešení. Čím dál více se ale zvyšuje počet i těch, kteří ke svému chrupu přistupují zodpovědně a návštěvy dentální hygieny vnímají jako prevenci, aby se bolestivých komplikací se zuby nedočkali. Přesně tento přístup je ideální a vřele ho doporučujeme všem.

Jak se připravit?


Na ošetření není třeba se nijak zvlášť připravovat. Nemusíte se dokonce ani obávat. Na tomto křesle o zuby nepřijdete a toto ošeření není bolestivé. 

Během ošetřeníDentální hygiena začíná krátkým rozhovorem s profesionální hygienistkou. Poté dentální hygienistka přistoupí ke zmapování stavu vašich zubů a dásní. Pokud nalezne nějaký kaz, pomůže vám dohodnout termín u našeho stomatologa, aby se zabránilo zvětšování či šíření kazu. Zkontroluje, zda vaše dásně trpí krvácivostí, což je častý znak probíhajícího zánětu. Pokud jsou dásně zdravé, nekrvácí.


Dalším krokem je samotné čištění zubů, které probíhá velice precizně s pomocí ultrazvuku a kyret Většina našich klientů trpí zabarvením zubů, které dentální hygienistka odstraňuje tzv. depurací či pískováním. Jedná se o techniky čištění, kdy je použita mikro-abrazivní pasta smíchaná s vodou a pečlivě a jemně se odstraňuje vzniklá pigmentace až do přirozené barvy a lesku zubů.Ke konci jsou vaše zuby ošetřeny fluoridací, která na sklovině vytvoří permanentní ochranný film a slouží jako prevence vzniku zubního kazu.


Dentální hygienistka vás naučí správné techniky čištění, přeměří a doporučí vám vhodné mezizubní kartáčky a pomůcky, které vám pomohou udržovat vaše zuby ve zdravé kondici i doma.


Bělení zubů je ošetření, které je časově náročné a není součástí zubní hygieny. Rádi vám nabídneme termín, kde se budeme věnovat pouze bělení vašich zubů. Více informací naleznete v článku o bělení zubů. Počítejte s ošetřením na 2 až 3 hodiny.

Doba zotavení


Bezprostředně po ošetření dentální hygienou doporučujeme 30 minut nic nejíst a nepít kvůli působení fluoridace. Delší časové omezení pití zabarvených tekutin a stravy se týká pouze při absolvování bělení, kdy vám hygienistka poradí se správnou skladbou jídelníčku

Upozornění


Prevenci pomáhá bezesporu i pravidelnost, proto je naše doporučení navštěvovat dentální hygienu pravidelně alespoň dvakrát za rok.


Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Tuto péči poskytují:
Nejnovější články:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

2010-2021 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
Objednejte se
Estheia Praha

Domluvte si termín Vaší konzultace/návštěvy, rádi Vám porádíme - neváhejte nám nechat zprávu nebo dotaz!
Stačí když kliknete na jedno z tlačítek níže:

Zavolejte nám: +420 603 465 672 Napište nám: info@esthesia.cz
×