Protetika

Zubní náhrady pro Vás
(zubní protézy, můstky, korunky a keramické fasety)


Umíme nahradit chybějící zub či skupinu zubů, které byly poškozeny zubním kazem nebo úrazem. Protetický zákrok spočívá v připevnění zvoleného typu tzv. "náhrady" na broušením upravený zachovaný zdravý kořen zubu. Vyhotovíme Vám zubní náhrady fixní nebo snímatelné, vždy na základě Vašeho individuálního přání. Všechny protetické práce jsme schopni zhotovit v krátkém časovém intervalu. Díky naší báječné laboratoři, se kterou spolupracujeme umíme vyrobit nádherné náhradní "zuby", které budou barevně i tvarově scela v souladu s Vašimi zuby. Víme, že správně provedená protetická práce nesmí být "na oko" poznat - a tím se také řídíme.

 

 

Keramická faseta (preparační i bezpreparační)

Faseta je tenký plátek keramiky, připevněný na viditelné části zubu po celé jeho ploše. Je to vlastně takový "nový obal zubu" který může esteticky zlepšit = korigovat tvar nebo barvu u jednoho zubu, případně i modifikovat celý úsměv. Fasety se dělají 2 typy - "bezpreparační", při nich není nutné zub obrušovat, krásně drží a pro svou šetrnost i perfektní vzhled jsou oblíbenější. Navíc je tato forma super ultratenká, nezvýší zub, nádherně drží a lze s nimi vykouzlit přirozený a nádherný úsměv. Pak je druhý typ tzv. "preparační" - to znamená, že zub je třeba před aplikací fasety jemně obrousit. Jejich použití dnes díky prvnímu typu už není tak časté, ale mohou být i případy, kdy volíme tyto. Výroba faset je otázkou 1-2 týdnů jejich připevnění je pak na jednu návštěvu u stomatologa. Fasety dokáží proměnit úsměv doslova během několika hodin a to jak barevně, tak i tvarově. Jsou ideálním estetickým řešením pro všechny, kteří chtějí mít krásně vypadající zuby.
 
 

Zubní korunka


Korunka (fixní náhrada zubu)

Korunka je vlastně nový zub, resp. jeho vrchní část, protože se nasazuje buďto na "pahýl" vlastního zubu nebo na implantát. Korunka je vytvořena v laboratoři a je zcela funkčně i esteticky plnohodnotnou náhradou zubu. Můžete si vybrat mezi korunkou celokeramickou a metalokeramickou. Pro lepší vzhled vždy doporučujeme korunky celokeramické. Z našich zkušeností se pro ně pacienti často rozhodují později - po tom, co u metalokeramické zjistí, že použitý kov nevypadá v dutině ústní hezky. Ano, ty celokeramické jsou cenově náročnější, nicméně máte takovou korunku, se kterou budete spokojeni roky - a bude opravdu zcela k nerozeznání od Vašich zubů. Korunka se fixuje na pevno a nijak Vás poté neomezuje. Životnost korunky je při správné péči kolem 20 let. Její výroba trvá přibližně týden až dva a do doby jejího nasazení nosíte korunku tzv."dočasnou" (takže nemusíte chodit bez zubu) :-). Korunka je řešením pro chybějicí zuby (v důsledku nemoci zubu nebo úrazu) při zachovaném vlastním kořeni zubu, který ji pevně drží v dutině ústní. (v případě, kdy přijdete o celý zub, tak se nejprve do kosti připevní implantát = titanový sroub, který vastně nahradí kořen a "pahýl" a korunka se připevní na něj).

 

 

 

 

 

 

   Protetický můstek  Můstek (fixní náhrada zubu)

Pokud chce stomatolog nahradit chybějící zub jiným způsobem než implantátem, zvolí fixní můstek, tedy takovou zubní náhradu, která je pevně nalepená na dva okolní obroušené zuby - mezi kterými je volný prostor (na jeden, nebo dva zuby..). Můstek překlenuje právě tuto mezeru z jednoho zubu na druhý, vyrobí se vlastně spojené korunky vedle sebe - přičemž materiál používáme stejný jako u korunky, to znamená metalokeramiku a celokeramiku. Opět celokeramika je krásnější :), oblíbenější a při zhotovení můstku zvažte dlouhodobost investice - nezřídka předěláváme metalokeramické korunky, které si pacienti nechali v minulosti zhotovit a teď se jim nelíbí, protože lehce prosvítá kov u dásně. Životnost můstků je stejná jako u korunek a důležitá důsledná dentální hygiena (i pod můstkem - protože všude tam, kde je volný prostor se uchycují bakterie). Můstek je barevně i tvarově vyrobený tak, aby byl totožný s vlastními zuby. Můstek je fixně připevněný k zubům, nelze jej tedy vynadat.

 

 

 

 

 

ProtetikaProtéza - celková nebo snímatelná náhrada

Jako provizorní a někdy i definitivní řešení lze vyrobit snímací pryskyřičnou náhradu, která nahrazuje větší počet chybějících zubů, případně nahrazuje ztrátu všech zubů. V dnešní době se již tak často nevyužívá, protože chybějící zuby rozsáhleji se nahrazují můstky nebo implantáty v kombinaci s můstky, ale jsou i takové stavy dutiny ústní (hlavně kosti), kdy je toto řešení nejlepší metodou. 

 

 

 

 Tuto péči poskytují:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Esthesia

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 18:00
8:00 až 15:00
  Sobota - po předchozím objednání.

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz


Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›

Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?

Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Proč jít do Esthesie?

Poskytujeme vám komplexní péči v takové kvalitě, kterou sami žádáme pro sebe a své rodiny. Jsme dlouhodobý partner vašeho zdraví a krásy. Je pro nás důležitá účinná prevence, správná léčba, a to vše pro váš zdravější a lepší život. Je nám ctí, že tu pro vás můžeme být již od roku 2003.

Sledujte nás na sociálních sítích

Z našeho blogu

Dětská dentální hygiena
2018-04-17

Všichni si přejeme zdravé a krásné zuby, proto o svůj chrup pečujeme co nejlépe. Navštěvujeme pravidelně zubaře i dentální hygienu a tyto návyky…

Rozhovor s Irenou Průchovou
2018-04-03

Ireno, vítáme Vás v našem týmu. Proč jste si vybrala ke spolupráci  kliniku Esthesia?Klinika Esthesia mi nabídla spolupráci v oboru péče o…

Novinka! Lymfodrenáž
2018-04-03

Většina z nás tráví minimálně třetinu dne v zaměstnání, kde primárně sedí či stojí. Tento životní styl má neblahý vliv na náš…

Facebook

2010-2018 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
×