Dětská stomatologie

Dítě by mělo navštívit zubního lékaře již v době prořezávání prvních zoubků – tedy okolo 6. měsíce života. Seznámí se s prostředím zubní ordinace a získá důvěru v zubního lékaře. Vyšetření je bezbolestné a děláme vše pro to, aby pro dítě bylo co nejpříjemnější. Dítě pak odchází z první návštěvy jako z příjemného dobrodružství, namísto strachu, kterým trpí většina lidí, jejichž první kontakt se zubním ošetřením nebyl tak příjemný. Rodičům na první návštěvě ukážeme, jak o zuby svých dětí pečovat, jaké zubní pomůcky používat a jak můžete svým dětem zajistit zdravé zuby po celý život – a tím myslíme zdraví zubů nejen mléčných, ale i stálých. Bude nám ctí postarat se o to, aby právě vaše děti měli kladný vztah k péči o zuby a důvěru ke svému zubaři.

 


 O ošetření - dětská stomatologie


Dítě si na pravidelnou péči zvykne a v budoucnu se pro něj starost o zuby stane naprostou samozřejmostí. Často se setkáváme s názorem, že mléčné zuby není potřeba čistit, ani ošetřovat, protože stejně vypadnou a narostou druhé. Zdraví dočasných zubů je ale velmi důležité:

  • Zkažené zoubky působí dítěti bolest při kousání.
  • Zuby jsou nepostradatelné pro správnou výslovnost. Jazyk se při mluvení opírá o zuby. Pokud dítě o zuby přijde,  projeví se to vadou řeči.
  • Pod mléčnými zoubky jsou v kosti uloženy zárodky stálých zubů, které se mohou od zkažených dočasných zubů infikovat. Stálé zuby poté narostou poškozené, což se často projeví jako nápadná estetická vada.
  • V případě rozsáhlého kazu a následné předčasné ztráty mléčného zubu může dojít k posunu zubů v zubním oblouku. To v budoucnu vede k potřebě ortodontické léčby rovnátky.
  • Děti se za nepěkné nebo chybějící zuby stydí. Ostatní děti ve škole či školce jsou všímavé a každý estetický defekt dají vašemu dítěti najevo. To má nepříznivý dopad na psychiku dítěte.

Proto doporučujeme všem rodičům klást největší důraz na prevenci, aby dítě poznalo co nejméně bolesti, úzkosti a strachu z ošetření. Tuto investici vaše dítě v budoucnu jistě ocení, zároveň vy sami se tím vyhnete dlouhým návštěvám u logopeda, velkým výdajům za rovnátka a obavám z ošetření vašeho dítěte.

 Během ošetření


Zubní lékař ošetřující děti by měl věnovat dítěti dostatek času a přizpůsobit přístup a techniku ošetření povaze a osobnosti dítěte. Dítě potřebuje především trpělivý, citlivý a klidný přístup, zároveň musí získat k lékaři důvěru, cítit jeho jistotu a spolehlivost.

Léčba kazu je obvykle rozložena do dvou návštěv – na vyšetření a ošetření. Při první návštěvě tedy neprovádíme žádné bolestivé úkony, zejména proto, že děti mají často slíbeno, že „paní doktorka se dneska jenom podívá."   Kaz tedy pouze diagnostikujeme a dítěti vše vysvětlíme v jeho srozumitelném jazyce – proč se v zoubku červík zabydlel, jakou neplechu způsobuje, a jak se ho zbavíme.

Při další návštěvě vše zopakujeme, seznámíme dítě s nástroji a dětským jazykem vysvětlíme jejich funkci.  Dítě tak v každém okamžiku přesně ví, co jej čeká. Tím eliminujeme strach z neznámého. Často také dítě do ošetření zapojujeme – cítí se pak samostatné, je na sebe hrdé a ošetření vnímá jako dobrodružství. V neposlední řadě od nás dostane odměnu za spolupráci a statečnost a společně se domluvíme na další návštěvě a jejím průběhu.

Samozřejmě existují i děti, které jsou příliš malé, mají mnoho kazů, nebo trauma z minulosti, které nedokážou překonat, a zoubky je přesto nutné rychle ošetřit. V těchto případech indikujeme uklidňující a bezpečnou inhalační analgezii moderním preparátem Entonox® , případně ošetření v analgosedaci nebo v celkové anestezii.

 Jsem vhodným kandidátem?


Naším primárním cílem je kvalita. Zuby vašich dětí důkladně vyšetřit a dokonale ošetřit. Současně se snažíme o ošetření co nejpříjemnější a nejméně stresující – věnujeme dětem čas pro seznámení se s ordinací, personálem a léčebnými postupy.

Na každou návštěvu tedy potřebujeme množství nejkvalitnějšího, a tedy i nejdražšího materiálu, stejně jako nadstandardní množství času personálu. Pojišťovny nepokrývají ani jedno. Ošetření na pojišťovnu znamená jen nejnutnější péči bez ohledu na kvalitu, estetiku a samozřejmě bez starosti o duševní pohodu dítěte. Úhrada ze zdravotního pojištění pokryje náklady nejvýše na několik minut práce naší ordinace. Vaše děti a jejich zdraví si rozhodně zaslouží více.

 Upozornění


Vzhledem k návaznosti zdraví stálých zubů na péči o mléčné zoubky doporučujeme chodit na pravidelné preventivní prohlídky dvakrát za rok a v případě jakékoliv komplikace v dutině ústní doporučujeme neodkládat návštěvu zubní lékařky a řešit zdraví zoubků vašich dětí co nejdříve.

Pro děti od šesti let nabízíme také dětskou dentální hygienu, kde se děti učí o své zoubky pečovat a vytvářet si návyky, které jim pomohou k tomu, že nebudou muset řešit závažné stomatologické nálezy.

 

Cena


VYŠETŘENÍ DĚTÍ A KONZULTACE

 Vstupní vyšetření dítěte do 2 let  490 Kč 
 Vstupní vyšetření dítěte do 12 let  990 Kč 
 Kontrolní vyšetření/preventivní prohlídka dítěte do 2 let  490 Kč 
 Kontrolní vyšetření dítěte do 12 let  890 Kč 
 Dentální hygiena u dětí do 12 let  990 Kč 

DĚTSKÁ CELKOVÁ ANESTEZIE

 Konzultace s dětským anesteziologem   550 Kč
 Celková anestezie - 1. započatá hodina   3 500 Kč
 Celková anestezie - každá další hodina  3 500 Kč


Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Esthesia

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz


Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›

Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?

Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program
klinika Esthesia

+420 603 465 672

info@esthesia.cz

Po-Čt: 8:00 až 18:00
Pá: 8:00 až 15:00

Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1

Z našeho blogu

Darujte pod stromeček zdraví a krásu!

Darujte pod stromeček zdraví akrásu! Hladší pokožka a více energie! Pro klientky, které trápí…

Dárky, které nejen potěší ale i pomohou!

Dárky, které nejen potěší ale i pomohou! Luxusní epilace! Každá žena touží po perfektně hladké…

Připravte se na Vánoce včas!

Připravte se na Vánoce včas! Darujte mamince perfektní úsměv! Ordinační bělení zubů je…

Facebook

Sledujte nás na sociálních sítích
2010-2019 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
Objednejte se
Estheia Praha

Domluvte si termín Vaší konzultace/návštěvy, rádi Vám porádíme - neváhejte nám nechat zprávu nebo dotaz!
Stačí když kliknete na jedno z tlačítek níže:

Zavolejte nám: +420 603 465 672 Napište nám: info@esthesia.cz
×