Dětská stomatologie

Dětská stomatologie od prvních zoubků

Dítě by mělo navštívit zubního lékaře již v době prořezávání prvních zoubků – tedy okolo 6. měsíce života. Seznámí se s prostředím zubní ordinace a získá důvěru v zubního lékaře. Vyšetření je bezbolestné a děláme vše pro to, aby pro dítě bylo co nejpříjemnější. Dítě pak odchází z první návštěvy jako z příjemného dobrodružství, namísto strachu, kterým trpí většina lidí, jejichž první kontakt se zubním ošetřením nebyl tak příjemný.
Rodičům na první návštěvě ukážeme, jak o zuby svých dětí pečovat, jaké zubní pomůcky používat a jak můžete svým dětem zajistit zdravé zuby po celý život – a tím myslíme zdraví zubů nejen mléčných, ale i stálých.


Péče o zuby v raném dětství

Dítě si na pravidelnou péči zvykne a v budoucnu se pro něj starost o zuby stane naprostou samozřejmostí. Často se setkáváme s názorem, že mléčné zuby není potřeba čistit, ani ošetřovat, protože stejně vypadnou a narostou druhé. Zdraví dočasných zubů je ale velmi důležité:

-    Zkažené zoubky působí dítěti bolest při kousání.

-    Zuby jsou nepostradatelné pro správnou výslovnost. Jazyk se při mluvení opírá o zuby. Pokud dítě o zuby přijde,  projeví se to vadou řeči.

-    Pod mléčnými zoubky jsou v kosti uloženy zárodky stálých zubů, které se mohou od zkažených dočasných zubů infikovat. Stálé zuby poté narostou poškozené, což se často projeví jako nápadná estetická vada.

-    V případě rozsáhlého kazu a následné předčasné ztráty mléčného zubu může dojít k posunu zubů v zubním oblouku. To v budoucnu vede k potřebě ortodontické léčby rovnátky.

-    Děti se za nepěkné nebo chybějící zuby stydí. Ostatní děti ve škole či školce jsou všímavé a každý estetický defekt dají Vašemu dítěti najevo. To má nepříznivý dopad na psychiku dítěte.

Proto doporučujeme všem rodičům klást největší důraz na prevenci, aby dítě poznalo co nejméně bolesti, úzkosti a strachu z ošetření. Tuto investici Vaše dítě v budoucnu jistě ocení, zároveň Vy sami se tím vyhnete dlouhým návštěvám u logopeda, velkým výdajům za rovnátka a obavám z ošetření Vašeho dítěte.

Na co klademe důraz?

Zubní lékař ošetřující děti by měl věnovat dítěti dostatek času a přizpůsobit přístup a techniku ošetření povaze a osobnosti dítěte. Dítě potřebuje především trpělivý, citlivý a klidný přístup, zároveň musí získat k lékaři důvěru, cítit jeho jistotu a spolehlivost.

Jak probíhá ošetření zubního kazu u dětí?

Léčba kazu je obvykle rozložena do dvou návštěv – na vyšetření a ošetření. Při první návštěvě tedy neprovádíme žádné bolestivé úkony, zejména proto, že děti mají často slíbeno, že „paní doktorka se dneska jenom podívá."   Kaz tedy pouze diagnostikujeme a dítěti vše vysvětlíme v jeho srozumitelném jazyce – proč se v zoubku červík zabydlel, jakou neplechu způsobuje, a jak se ho zbavíme.

Při další návštěvě vše zopakujeme, seznámíme dítě s nástroji a dětským jazykem vysvětlíme jejich funkci.  Dítě tak v každém okamžiku přesně ví, co jej čeká. Tím eliminujeme strach z neznámého. Často také dítě do ošetření zapojujeme – cítí se pak samostatné, je na sebe hrdé a ošetření vnímá jako dobrodružství. V neposlední řadě od nás dostane odměnu za spolupráci a statečnost a společně se domluvíme na další návštěvě a jejím průběhu.

Samozřejmě existují i děti, které jsou příliš malé, mají mnoho kazů, nebo trauma z minulosti, které nedokážou překonat, a zoubky je přesto nutné rychle ošetřit. V těchto případech indikujeme uklidňující a bezpečnou inhalační analgezii moderním preparátem Entonox® , případně ošetření v analgosedaci nebo v celkové anestezii.

Proč platit za vyšetření a ošetření dětí?

Naším primárním cílem je kvalita. Zuby Vašich dětí důkladně vyšetřit a dokonale ošetřit. Současně se snažíme o ošetření co nejpříjemnější a nejméně stresující – věnujeme dětem čas pro seznámení se s ordinací, personálem a léčebnými postupy.

Na každou návštěvu tedy potřebujeme množství nejkvalitnějšího, a tedy i nejdražšího materiálu, stejně jako nadstandardní množství času personálu. Pojišťovny nepokrývají ani jedno. Ošetření na pojišťovnu znamená jen nejnutnější péči bez ohledu na kvalitu, estetiku a samozřejmě bez starosti o duševní pohodu dítěte. Úhrada ze zdravotního pojištění pokryje náklady nejvýše na několik minut práce naší ordinace. Vaše děti a jejich zdraví si rozhodně zaslouží více!Tuto péči poskytují:

objednat ke specialistovi ››

MDDr. Lucie Králová

zubní lékařka se zaměřením na dětskou stomatologii

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Esthesia

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 18:00
8:00 až 15:00
  Sobota - po předchozím objednání.

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz


Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›

Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?

Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Proč jít do Esthesie?

Poskytujeme vám komplexní péči v takové kvalitě, kterou sami žádáme pro sebe a své rodiny. Jsme dlouhodobý partner vašeho zdraví a krásy. Je pro nás důležitá účinná prevence, správná léčba, a to vše pro váš zdravější a lepší život. Je nám ctí, že tu pro vás můžeme být již od roku 2003.

Sledujte nás na sociálních sítích

Z našeho blogu

Nezapomeňte po Vánocích na zdraví Vašich zubů
2018-01-10

Využjte skvělé akce na vstupní prohlídku pro  sebe nebo pro další členy Vaší rodiny či Vaše známé. Při objednání do konce ledna…

Redukce problematických partií pomocí rázové akustické vlny a radiofrekvence
2018-01-09

Pokaždé, když od nás odchází spokojená klientka, cítíme, že jsme na správném místě, a že naše služby fungují. Ať už patříte mezi ty,…

Rozhovor s paní MDDr. Monikou Olivovou
2018-01-07

Poznejte blíže stomatoložku kliniky Esthesia paní Moniku Olivovou. …

Facebook

2010-2018 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
×