Mateřská znaménka

Provádíme diagnostiku a odstranění mateřských znamének

Pravidelné prohlídky mateřských znamének jsou neodmyslitelnou prevencí i včasným odhalením rakoviny kůže


Doporučujeme je absolvovat minimálně jednou ročně nebo vždy, když máte pocit, že znaménko na Vaší kůži změnilo tvar, barvu nebo je citlivé. Podezřelá znaménka Vám chirurgicky odstraníme a zajistíme histologické vyšetření. Znaménka, jejichž odstranění je estetickou záležitostí, odstraníme chirurgicky nebo laserem, histologie v těchto případech není nutná. V obou případech však domýšlíme odhojení kůže a postupujeme tak, aby vzniklá jizva byla minimální.

Mateřská znaménka (névy) a jejich problémy

Név je pigmentové znaménko různého tvaru, velikosti a zabarvení. Z některých znamének mohou vyrůstat chloupky. Pokud si nevíte rady, neváhejte s návštěvou dermatologa, který zhodnotí Váš stav.

Důvodem, kdy je vhodné navštívit dermatologa:

  • změna barvy
  • krvácení
  • změna tvaru, velikosti
  • nevhodné umístění na těle

Pokud se znaménko stává asymetrické, jeho hranice je nezřetelná, má nepravidelnou barvu, zvětšuje se nebo se jinak mění, nejlépe zhodnotí dermatolog. Mimoto posoudí, zda je vhodné odstranění nebo sledování. Odstraněním problematických névů se vyvarujete případným zdravotním problémům.

 

 

 

Laserem nebo skalpelem - VŽDY VŠAK S DŮSLEDNOSTí NA DIAGNOSTIKU!!!

 

Chirurgicky i laserem odstraňujeme nežádoucí projevy na kůži různého typu. Vždy musí předcházet precizní diagnostika projevu na kůži. Diagnostiku provádí vždy lékař, dle klinického vzhledu a s pomocí digitální dermatolskopie.

Po určení typu projevu lékař vybere optimální proceduru nebo kombinaci metod, nejvhodnější pro daný projev a na míru potřebám klienta.

Pokud je u odstraňovaného kožního projevu nutno provést histologické vyšetření (kterým určíme zda-li se jedná o projev zhoubný = maligní, či nezhoubný = benigní), je odstraněný materiál zaslán do renomované histologické laboratoře v ČR. Pokud je znaménko "podezřelé" vždy používáme chirurgické metody k jeho odstranění, nikoli laser.

Pokud je nutné po odstranění znaménka, provádíme uzávěr operační rány suturou (=šitím).

Stehy se na obličeji odstraňují po týdnu, na těle pak po 14 ti dnech. Jizva je potom kontrolováná dle typu projevu (zhoubné x nezhoubné). A je nutná fotoprotekce daného místa (= použití ochranného přípravku deálně s SPF A, B 50+).

Kontroly po zákroku jsou již zahrnuty v ceně výkonu. Přesnou cenu za ošetření Vám po konzultaci sdělí ošetřující lékař. 

Z našich mnohaletých zkušeností plyne, že není vhodné s vyšetřením znamének otálet. Pravidelné preventivní kontroly by měly být 1x za 2 roky, pokud se stávající znaménka začnou měnit (tvar, velikost, barva nebo krvácí či jsou opakovaně poraněna) anebo se objeví nová rychle rostoucí zneménka, je NUTNÉ IHNED NAVŠTíVIT ODBORNÉHO LÉKAŘE.

U kožních nádorů skutečně platí, že čím dříve je nádor odstraněn, tím je větší pravděpodobnost úplného zdravení a záchrany života.Tuto péči poskytují:

objednat ke specialistovi ››

Prim. MUDr. Karolína Kykalová

Odvaha vás vyšle na cestu a pokora vám ukáže cíl.

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Esthesia

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 18:00
8:00 až 15:00
  Sobota - po předchozím objednání.

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz


Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›

Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?

Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Proč jít do Esthesie?

Poskytujeme vám komplexní péči v takové kvalitě, kterou sami žádáme pro sebe a své rodiny. Jsme dlouhodobý partner vašeho zdraví a krásy. Je pro nás důležitá účinná prevence, správná léčba, a to vše pro váš zdravější a lepší život. Je nám ctí, že tu pro vás můžeme být již od roku 2003.

Sledujte nás na sociálních sítích

Z našeho blogu

Pigmentace na hřbetech rukou
2017-10-16

V případě, že právě Vám příroda nedopřála úsměv filmové hvězdy a máte pocit, že Vaše zuby esteticky kazí dojem, kterým působíte na své…

Rozhovor s doktorem Kadlecem, stomatologem a odborníkem na krásný úsměv
2017-09-19

Pana doktora Kadlece se nám podařilo odchytnout na malou chvíli pro rozhovor na téma neviditelná rovnátka. Probrali jsme také jejich údržbu,…

Rozhovor s Radkou Bubeníčkovou, novou výkonnou ředitelkou
2017-09-19

Pozici výkonné ředitelky na klinice Esthesia nově zastane Radka Bubeníčková. Radka působila na různých manažerských pozicích a my jsme rádi, že…

Facebook

2010-2017 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
×