Chemický peeling

Pokud vás trápí, problematická pleť, akné, jizvy, projevy stárnutí, vrásky, pigmentace, kůže poškozená nadměrným sluněním, nebo jen potřebujete dostat kůži vašeho obličeje, krku a dekoltu do “formy”, dali byste často mnoho, alespoň za radu co s tím. Na klinice Esthesia vám poskytneme nejen radu, ale i pomoc a naději tyto nežádoucí projevy zmírnit či úplně odstranit. Na trhu existuje mnoho typů preparátů, jež je možné k ošetření a výše zmíněných problémů použít. Chemický peeling je profesionální metoda, která slouží k projasnění pleti, omlazení, vyhlazení jemných vrásek, ošetření projevů akné, zjemnění jizev po akné a vylepšení pigmentových skvrn. Chemický peeling patři mezi tzv. slupovací metody, kde se postupně odstraňují povrchové vrstvy kůže, a tím dochází k postupné regeneraci kůže. Jedná se o ošetření, při kterém aplikujeme jednu nebo vice chemických látek na povrch kůže. Dle typu pleti a řešeného problému, se volí intenzita ošetření. Tuto metodu je neprve nutné konzultovat s lekářem, jelikož intenzivní typ ošetření provádí pouze lékař. O ošetření


Chemický peeling není “jednobarevné ošetření”. Existují různé varianty a díky tomu, je možné ošetřit tímto typem zákroku různé problémy. Ošetřující lékař zvolí typ účinné látky, metodu nanesení, dobu trvání a počet opakování. Zákrok může trvat 5 - 20 minut. Při ošetření klient může pociťovat nepříjemné pálení, eventuelně mírné svrbění, ale nejedná se o bolestivé ošetření. Na klinice Esthesia používáme nejčastěji – profesionální chemický peeling s KYSELINOU GLYKOLOVOU ve volné formě. Podle koncentrace použité kyseliny (20 – 70 %) a délky působení, lze provádět povrchový, středně hluboký či hluboký chemický peeling. Vhodné je pokožku před ošetřením doma připravit aplikací vhodně zvoleného přípravku s obsahem ovocných kyselin, které zlepšují účinek procedury, optimalizují dobu hojení, a napomáhají tak urychlování procesu regenerace. Před ošetřením doporučujeme konzultaci, kde vás s celým programem ošetření seznámí naše dermatoložka a doporučí Vám, jak pleť vhodně přípravit, předběžně stanoví počet sezení a jejich frekvenci (7-28dní). Samotné ošetření většinou trvá několik minut a spočívá v tom, že se nanese přípravek složený z roztoku kyseliny, jenž účinně “peelinguje" pleť na ošetřovaná místa. Přípravek se ponechá stanovenou dobu, během které je klient pod dohledem lékaře či kosmetologa, který kontroluje reakci ošetřeného místa, postup ošetření a následně se neutralizuje vhodným roztokem.


 Jsem vhodným kandidátem?


Chemický peeling je vhodný pro ženy i pro muže bez ohledu na věk. Lze použít i jako kosmetické ošetření.

  Jak se připravit?


Před zákrokem je vždy nutné zajít si na konzultaci s lékařem, který dle typu vaší pleti a dle řešené problematiky, zvolí vhodnou intenzitu chemického peelingu. Všechny pokyny a omezení jsou součástí poučení při konzultaci a klient se může vždy obrátit s dotazem na ošetřujícího specialistu, pokud by informacím nerozuměl. 

 Po ošetření


Po zákroku může být pokožka zarudlá. Intenzita ošetření závisí vždy na typu Vaší pleti a síle zvoleného peelingu,. Během několika dnů může dojít k vytvoření stroupků a dále i k mírnému olupování ošetřených partií. V tomto období je nutná důsledná ochrana před sluncem v podobě krémů s vysokým UV filtrem SPF 50, které jsou k dostání i v našich ordinacích a volíme je vždy s ohledem na váš typ pleti. Nejčastěji se ošetřuje oblast obličeje, krku, dekoltu, hřbetů rukou a zad. Lékař doporučí, jaké přípravky je třeba na ošetřenou pleť aplikovat tak, aby pokožku zklidnily a podpořily její regeneraci. Po ošetření může být vaše pleť zarudlá a je potřeba s tím počítat. Náš dermatolog vám rád zodpoví všechny vaše dotazy a po celou dobu léčby vám bude k dispozici v podobě pravidelných kontrol a konzultací.

 Upozornění


Pokud je chemický peeling správně aplikován, pleti prospívá. Zejména z toho důvodu je třeba jeho použití svěřit výhradně do rukou lékaře. Bezprostředně před a po zákroku by se nemělo chodit na kosmetické ošetření ani barvení vlasů. U těhotných žen, doporučujeme podstoupit zákrok až po porodu. V den zákroku nesmí na kůži probíhat žádné virové kožní onemocnění (opary, apod.). 


Pro objednání klikněte přímo zde a pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit buď telefonicky nebo přes formulář pod textem.

Těšíme se na vás.

 

 Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Esthesia

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz


Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›

Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?

Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program
klinika Esthesia

+420 603 465 672

info@esthesia.cz

Po-Čt: 8:00 až 18:00
Pá: 8:00 až 15:00

Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1

Z našeho blogu

Ideální metoda omlazení pleti

Každá pleť je jedinečná, proto péče vaší osobní specialistky začíná úvodní konzultací! Objednat…

Seznamte se…

...náš nový lékař dermatologie MUDr. Diogo Pereira Forjaz. Jaká ošetření jsou jeho specializací? A proč se…

MICROBLADING

Každá žena touží mít nádherný výraz ve tváři a okouzlující pohled, i proto si microblanding v posledních…

Facebook

Sledujte nás na sociálních sítích
2010-2020 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
Objednejte se
Estheia Praha

Domluvte si termín Vaší konzultace/návštěvy, rádi Vám porádíme - neváhejte nám nechat zprávu nebo dotaz!
Stačí když kliknete na jedno z tlačítek níže:

Zavolejte nám: +420 603 465 672 Napište nám: info@esthesia.cz
×