Chemický peeling

Skvělé řešení pro krásnou, svěží, čistou pleť

Pokud je chemický peeling správně aplikován, pleti prospívá. Zejména z toho důvodu je třeba jeho použití svěřit výhradně do rukou lékaře. Jde o metodu, využívající regenerační účinek ovocných kyselin, tzv. alfa-hydroxykyselin (AHA), na pokožku. Touto procedurou dochází k odstraňování odumřelých kožních buněk a v důsledku remodelace kolagenu k následnému zlepšení vzhledu pokožky. Chemickým peelingem se pleť projasní a barevně sjednotí, dochází k její rehydrataci, vypnutí a vyhlazení.


 

 

Na co lze chemický peeling použít

Lze jím korigovat jemné vrásky, rozšířené póry, pigmentace. Podle koncentrace aplikované kyseliny (20–70 %) a délky působení, lze provádět povrchový, středně hluboký či hluboký chemický peeling. Vhodné je pokožku před ošetřením doma „připravit“ aplikací vhodně zvoleného přípravku s obsahem ovocných kyselin, které snižují dobu hojení a napomáhají urychlování procesu regenerace (proto před ošetřením doporučujeme konzultaci, kde se tyto možné přípravy pleti řeší).

 

Obvyklá kúra jsou 3 sezení vždy po měsíci. Samotné ošetření trvá několik minut a spočívá v tom, že se nanese přípravek (roztok kyseliny, jenž účinně "peelinguje pleť") na ošetřovaná místa a následně se neutralizuje neutraližačním roztokem.

Po zákroku je pokožka lehce zarudlá (záleží vždy na síle peelingu - tedy i na co je určen a samozřejmě na citlivosti Vaší pleti) a během několika dnů dochází k vytvoření stroupků a po 5–14 dnech k olupování ošetřených partií. V tomto období je nutná důsledná ochrana před sluncem krémy s vysokým UV filtrem (SPF 50, které jsou k dostání i v našich ordinacích a volíme je vždy s ohledem na Váš typ pleti). Nejčastěji se ošetřuje oblast obličeje, krku, dekoltu a zad. Lékař doporučí, jaké přípravky je třeba na ošetřenou pleť aplikovat, měly by pokožku zklidnit a podpořit její regeneraci.

Přípravky jsou navrženy tak, aby cíleně působily na stárnutí pokožky, akné, zčervenání, nadměrnou pigmentaci i suchost. Obsahují pečlivě vybranou směs kyselin pro minimální podráždění a cílené působení na obnovu pokožky. Obsahují:
– kyselina L-mandlová (redukuje jemné vrásky a rýhy),
– kyselina laktobionická (exfoliant, antioxidant, zvláčňuje),
– kyselina fytová (redukuje tvorbu melaninu),
– kyselina L-mléčná (hydratuje pokožku a redukuje projevy stárnutí),
– kyselina salicylová (redukuje produkci mazu, jemný exfoliant),
– kyselina azelainová (antibakteriální),
– kyselina ellagová (antioxidant).Na oblast očního okolí se používá šetrný chemický peeling pro omlazení a regeneraci očního okolí.  Povrchový peeling na akné a problematickou pleť působí na ucpané póry, bakteriální infekci i zánět a snižuje riziko budoucího výskytu kožních potíží. Peeling na pigmentové skvrny eliminuje kožní buňky bohaté na melanin, a tím efektivně působí na pleť bez tmavých skvrn a hyperpigmentace.

Regenerační ošetření pleti pro rozzáření a sjednocení tónu s minimálním zarudnutím zajistí enzymatický peeling, jehož hlavní složky jsou enzym z papáje, výtažky z granátového jablka a borůvek, olej z kiwi a aminokyseliny. Pokožka je po ošetření hladká, jemná a zářící.

Na středně hluboké vrásky a jizvy doporučujeme peeling, jehož hlavními složkami jsou kyselina mléčná, salicylová a účinný exfoliační prostředek, který uvolňuje poškozenou vrstvu pokožky a stimuluje tvorbu kolagenu. Není však vhodný pro citlivou pokožku. I hluboké vrásky nebo pokožku poškozenou slunečním zářením lze ošetřovat chemickým peelingem – tento lze však aplikovat pouze jednou za měsíc a vždy pouze lékařem.

 

Chemické peelingy obecně

Na trhu existuje mnoho typů preparátů, které se k peelingování používání. Jsou již i peelingy, které používají kosmetičky, tyto jsou výrazně jemnější a jejich efekt je lehký a příjemný, nicméně, pokud potřebujete do kůže skutečně zasáhnout, je to vždy otázka péče dermatologa.

Co lze peelingem ošetřit?

  • akné
  • vrásky (jemné i hlubší) 
  • pigmentace a pigmentové skvrny (celkové probělení pleti)
  • velmi hezky vypadají hřbety rukou
  • celkové omlazení a regenerace pleti
  • rozjasnění očního okolí
  • lze použít na všechny partie těla (například velmi hezky vypadají i hýždě nebo dekolt)

 

Kdy chemický peeling rozhodně nedělejte a pár důležitých informací

Silné chemické peelingy rozhodně nedoporučujeme v létě. Teplo a s tím spojené tělesné stavy (pocení, horkost) vůbec nejsou vhodné pro proces hojení narušené pokožky (protože chemický peeling ji skutečně naruší), zároveň když se hojí pokožka a vystavíte ji UV záření, pak se hojení spojí s pigmentací (to je běžná reakce poškozené pokožky). Nejlepší doba tedy je - zimní měsíce a chlad - ale i přesto dodržet fotoprotekci (=namazání kůže denně speciálním přípravkem s ochranným faktorem). Chemický peeling lze provádět i u mladších ročníků (ideální například pro akné) a lze jej provádět i lokálně. 

Chemický peeling jako takový patří výhradně do rukou lékaře. Kyselina je totiž v tak silných koncentracích, že by v rukou neprofesionála mohla pleť poškodit. V rukou odborníka však dokáže nádherné výsledky - omlazení, rozjasnění, vybělení...

Rádi ji kombinujeme s dalšími typy ošetření - například při kompletním omlazení hřbetů rukou s aplikací kyseliny hyaluronové a laserem. Výsledky jsou báječné!

 

 

 

 Tuto péči poskytují:

objednat ke specialistovi ››

Prim. MUDr. Karolína Kykalová

Odvaha vás vyšle na cestu a pokora vám ukáže cíl.

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Esthesia

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 18:00
8:00 až 15:00
  Sobota - po předchozím objednání.

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz


Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›

Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?

Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Proč jít do Esthesie?

Poskytujeme vám komplexní péči v takové kvalitě, kterou sami žádáme pro sebe a své rodiny. Jsme dlouhodobý partner vašeho zdraví a krásy. Je pro nás důležitá účinná prevence, správná léčba, a to vše pro váš zdravější a lepší život. Je nám ctí, že tu pro vás můžeme být již od roku 2003.

Sledujte nás na sociálních sítích

Z našeho blogu

BEMERterapie (video)
2017-08-11

Podívejte se jak BEMERterapie funguje...…

Aromamasáž s BEMERterapií
2017-08-09

Mikrooběh je nesmírně důležitou součástí lidského krevního oběhu. Probíhá v jemné a bohatě rozvětvené vlásečnicové síti malých a…

Odstranění celulitidy
2017-08-07

Většinou se objeví bez pozvání. Žádná z žen ji nevítá s nadšením a je velmi těžké ji přijmout do svého života. Řeč je o celulitidě.…

Facebook

2010-2017 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
×