Laserová epilace

Laserová epilace

Esthesia.czČlánkyDermatologie › Laserová epilace

Většina žen ví, jak náročné je udržet si pokožku hladkou a bez chloupků. Žiletky, vosk nebo depilace se stala nedílnou součástí rituálu krásy snad každé ženy. Výsledkem je, že nám nakonec přijde na mysl: “Kéž bych ten boj s chloupky vyhrála a jednou pro vždy měla hladkou pokožku bez chloupků!”  Dobrá zpráva je, že dnes už je to, s pomocí speciálních laserů, možné.


O ošetření - laserová epilace


Odstranění choupků laserem je lékařská procedura, při které používáme profesionální laser německé výroby. Tento diodový laser specifické vlnové délky 810nm umožní snadnější proniknutí do pokožky, až k vlasovým cibulkám nežádoucích chloupků. Laserové světlo se po proniknutí ke kořínkům změní v teplo, díky kterému se poškodí přímo buňky kořínků, ale i oblast okolo chloupku, která se stará a opětovný růst. Síla takového laseru  proniká velmi hluboko až k vlasovým cibulkám a pomáhá tak předcházet opětovnému růstu chloupků. Dvojitý puls, který laser vydává zasáhne melanin, který chloupky obsahují a tím je možné zasáhnout i chloupky velmi světlé. Tato technika umožňuje radikální snížení výskytu chloupků v ošetřované oblasti.
Během procedury je použit systém chlazení, který pokožku ochlazuje a zpříjemní celkově vaše ošetření. U některých partií je pro větší komfort možné použít ještě anestetický krém.
Laserová epilace chloupky efektivně odstraňuje a počet takových ošetření záleží na individuálních fyziologických dispozicích každého klienta, na typu jeho kůže, síle a barvě chloupků. Na prvním setkání vám náš profesionální tým poradí a pomůže nastavit takový plán, který bude vytvořen na míru přímo vám, a se kterým bezpečně dosáhnete požadovaného výsledku.

Po nějaké době doporučujeme ještě tzv. udržovací ošetření, které pomohou udržet si pokožku jemnou a hladkou po delší dobu.

Nejčastější oblasti, které ošetřujeme pomocí laserové epilace,  jsou podpaží, horní ret, brada, oblast bikin, paže, záda a intimní partie.

Jsem vhodným kandidátem?


Laserová epilace je vhodná pro ženy, které chtějí docílit jemné a hladké pokožky svých nohou. Nejvhodnější kandidátky laserové epilace  jsou ty ženy, které mají světlou pokožku a trápí je tmavé viditelné chloupky. Také je vhodná pro ženy, které trpí zarůstáním chloupků. Již po několika návstěvách můžete zcela zapomenout na bolestivé zarůstání, na které jste běžně zvyklá, které navíc nechává za sebou pigmentové flíčky nebo dokonce jizvičky.

Dobrá zpráva je, že se laserová epilace dá provádět po celý rok a nyní máme pro naše klienty balíček 8+2 ošetření zdarma.

Jak se připravit?


Pokud vás permanentní odstranění chloupků zaujalo, vyberte si naše odborníky, kteří jsou specialisté v oboru dermatologie a kosmetické chirurgie. Je to záruka, že se vám dostane profesionálního ošetření.

Laserová epilace - několik rad před ošetřením:

  • oholte své chloupky den před ošetřením laserovou epilací
  • vyhněte se opalování. Opálená pokožka s sebou nese vyšší riziko, že při opakovaném ošetření může dojít k zesvětlení. Jestli jste čerstvě opálená, počkejte 7 - 10 dní než ošetření podstoupíte a nechte svou pokožku přiblížit se vašemu přirozenému odstínu. Někteří odborníci dokonce radí vyhnout se opalování 6 týdnů před požadovaným termínem epilace.
  • zkuste se také vyhnout ošetření, pokud jste 4 - 6 týdnů před termínem užívali antibiotickou léčbu
  • před laserovou epilací není vhodné chloupky vytrhávat ani depilovat voskem či elektrickým epilátorem minimálně 4 týdny. Mohlo by dojít k narušení vlasových cibulek a snížit účinnost permanentního odstranění chloupků
  • před procedurou je vhodné odstranit make-up a deodorant

Během ošetření


Po nanesení hydrogelu, se ruční laser přikládá na pokožku a pohybuje se po ošetřované oblasti. Laser vydává energické pulsy, díky kterým klient cítí mírné štípnutí. Aby pro vás byla laserová epilace ještě komfortnější, před ošetřením se nanese anestetický krém, který minimalizuje nepříjemný pocit. Výhodou našeho laseru je zabudovaný chladící systém, který taktéž oblast pomůže znecitlivět a je tedy možné ošetřit i velmi citlivé partie.

Velmi důležité je podstoupit toto ošetření několikrát během 4 až 8 měsíců, jelikož v době ošetření jsou chloupky v různé fázi růstu a melanin, na který laser cílí, se znovu objevuje až ve fázi, kdy je chloupek narostlý.

Různé typy chloupků mají odlišnou dobu růstu a počet epilací závisí na typu chloupku a pokožky stejně tak, jako na genetických dispozicích. Dle vaší individuální situace vám doporučíme, kolik ošetření je potřeba k dosažení prvotřídního výsledku.

Laserová epilace malých míst, jako je například horní ret, zabere jen pár minut. U laserové epilace velkých partií, jako jsou záda, počítejte s téměř hodinovou procedurou.

Po ošetření


Po laserové epilaci může pokožka mírně zčervenat, nebo můžete zaznamenat mírný otok. Je to dočasný jev, který několik hodin po zákroku zmizí. Můžete přikládat led a pomoci tak eliminovat nepříjemný pocit. Od našeho odborníka se dozvíte, jak o ošetřenou pokožku pečovat a doporučíme vám používat gel nebo jiný typ krému či tělového mléka, který rekonvalescenci vaší pokožky urychlí. Pokud by vaše pokožka zareagovala na zákrok silně či nestandardně ihned po zákroku, náš specialista vám pomůže a aplikuje vám přípravek pro zklidnění.

Upozornění


Nejčastější vedlejší účinky, které mohou nastat při laserové epilaci:

  • Podráždění pokožky -  laserové epilace vám může způsobit chvilkový nepříjemný pocit, zčervenání a otok. Všechny tyto zmiňované symptomy ale většinou zmizí během několika hodin
  • Změna pigmentu kůže - laser výjimečně může pokožku mírně zesvětlit či ztmavit, ale je to většinou jen dočasný jev 
  • Jen velice zřídkakdy může laser způsobit otok, odlupování pokožky, vřídky, nebo změny ve struktuře pokožky - naši specialisté jsou připraveni s vámi jakékoliv komplikace konzultovat a pomoci vám
  • Permanentní laserová epilace se nedoporučuje na oční víčka a jeho okolí kvůli možnosti vážného poranění.


Pro objednání klikněte přímo zde a pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit buď telefonicky nebo přes formulář pod textem.

Těšíme se na vás.

  


Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Tuto péči poskytují:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Objednejte se
Estheia Praha

Domluvte si termín Vaší konzultace/návštěvy, rádi Vám porádíme - neváhejte nám nechat zprávu nebo dotaz!
Stačí když kliknete na jedno z tlačítek níže:

Zavolejte nám: +420 603 465 672 Napište nám: info@esthesia.cz
×