Rozhovor s doktorem Romanem Kadlecem

Rozhovor s doktorem Romanem Kadlecem

Esthesia.czČlánkyArchiv článků › Rozhovor s doktorem Romanem Kadlecem

Na klinice Esthesia působí jako špičkový stomatolog. Zjistěte jaké jiné vášně má!

Dobrý den, Romane, jste hlavní stomatolog na klinice Esthesia, jak dlouho zde pracujete?
Na klinice pracuji již přes 6 let, musím dodat, že je to jedno z mála míst, kde pracuji dlouhodobě, protože mne zde práce baví.

Jak jste se dostal ke stomatologii a kde jste nasbíral své působivé zubařské zkušenosti?
Ke stomatologii jsem se dostal přes spoustu kamarádů, kteří byli právě stomatologové. Já jsem původně typograf, ale pak jsem se rozhodl spoustu věcí změnit, včetně povolání. Začal jsem, přemýšlel jakou práci si zvolit. Chtěl jsem takovou práci, která mi umožní pracovat kdekoliv na světě, aniž bych byl omezený jazykem či znalostmi norem v dané zemi. Všeobecná medicína se mi zdála nudná a tak moje volba padla na stomatologii.

Zmiňujete možnost pracovat mimo ČR, v jakých koutech světa jste sbíral zkušenosti?
Začínal jsem v Hamburku, tam jsem i vystudoval, poté jsem pracoval jako absolvent po různých ordinacích a nakonec jsem otevřel vlastní ordinaci. Tam mne, ale bohužel německé zákonodárství, co se týče zdravotní péče, odradilo, proto jsem ordinaci prodal a pracoval jako zástupce v ordinacích, jak v českých, tak i německých.  Také jsem ordinoval rok na Bahrajnu a rok ve Vietnamu. Nakonec jsem se ale usadil v České republice.

Máte pocit, že je rozdíl, jak pacienti vnímají zubaře v různých zemích?
Ani moc ne, to je na tom povolání to příjemné. Maximálně se dá říct, že v zahraničí je toto povolání považováno za prestižnější či uznávanější, než tady v ČR.

Prý jste podnikl dalekou výpravu, kam jste jel? 
Byl jsem navštívit nejsevernější bod v Evropě, mys Nordkapp, šlo o impulzivní nápad. Tři terénní auta a vyjeli jsme v zimě na nejsevernější místo Evropy.

A máte ještě nějaký sen, kam byste se chtěl podívat?
Můj největší sen je momentálně jet vlastním autem do Vietnamu, ale to záleží na mé vytíženosti na klinice Esthesia.

S jakými problémy za Vámi nejčastěji klienti chodí?
Nejčastější důvod je nespokojenost s dosavadním ošetřujícím stomatologem. Dále se věnujeme dost komplikovaným věcem, co se týče protetiky (pozn.: náhrada chybějících zubů) nebo estetiky. Kdo nás například často vyhledává, jsou lidé, kteří mají strach ze zubařů. Už jsem nejspíš znám i svým přístupem, že ošetření lze vždy provést s minimem nepříjemného pocitu.

Slyšela jsem, že se věnujete bezpreparačním fazetám, kvůli kterým vás navštěvují i celebrity, je to nějak výjimečné ošetření?
V Čechách se zatím dělá velice málo, protože výroba bezpreparačních fazet je velice komplikovaná a tato metoda tady nebyla moc známá. Laboratoře neměly zkušenosti s výrobou, takže jsme je nejdříve odebírali z německé výroby a potom si teprve „vycvičili“ zdejší laboratoře.

Jaké zákroky provádíte nejčastěji ze stomatochirurgie?
Většinou jde o zuby moudrosti, uzdičky, implantace… Také se věnuji metodě „all on 4“ nebo „all on 6“, když je bezzubá čelist tak se nenahrazují všechny zuby implantáty, ale stačí 4 nebo 6 implantátů, aby udržely zubní oblouk na čelisti. Tento zákrok je velice vyhledávaný z toho důvodu, že máte stále pocit jako byste měli svůj chrup a ne umělou náhradu.

Vnímáte, že jsou lidé více edukovaní v oblasti zubní hygieny než to bylo dříve?
Co se týče našich pacientů, tak určitě. Proto k nám, ale chodí mnoho nových pacientů, přijdou například se zánětem dásní a díky tomu, že je naučíme správným návykům, tak tyto problémy ustanou.

Jak trávíte svůj volný čas, když nejste v ordinaci?
Rád jezdím na jachtě. Baví mne všechna moře světa, takže mě potkáte spíše na moři než, že bych brázdil jezera. Mám rád také vůni benzínu, takže jsem se také přiklonil k motorkám a starým anglickým autům. Můj oblíbenec je Caterham, a k tomu sním o tom se jednou projet v Jaguáru D-Type, ale to je finančně nedostižné auto.


Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Další články z kliniky Esthesia Praha

Nejnovější články:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

2010-2020 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
Objednejte se
Estheia Praha

Domluvte si termín Vaší konzultace/návštěvy, rádi Vám porádíme - neváhejte nám nechat zprávu nebo dotaz!
Stačí když kliknete na jedno z tlačítek níže:

Zavolejte nám: +420 603 465 672 Napište nám: info@esthesia.cz
×