Korekce vrásek - Botulotoxin A

Ošetření botulotoxinem pro vyhlazení mimických vrásek (nebo odstranění nadměrného pocení)


Co to je botulotoxin?

Botulotoxin A představuje účinnou látku, která se injekčně vpravuje pod kůži, kde brání stahování svalů, a tím i vzniku vrásek, využívá se také pro účinné řešení nadměrného pocení v podpaží, dlaní nebo plosek nohou. Aplikace je jednoduchá, časově nenáročná, provádí se ambulantně pomocí jemných jehel a již 15 let se používá jako jedna z bezpečných metod omlazení. Množství botulotoxinu A se v korektivní dermatologii využívá ve velmi nízkých dávkách. V estetické indikaci je množství 1000x nižší než v indikaci neurologické. Využití je především u mimických vrásek na čele (tzv. glabela), u kořene nosu a okolo očí (tzv."vranní stopa"), a u nadměrného pocení. Výsledný efekt nastupuje během 2–7 dnů a po první aplikaci trvá průměrně čtyři měsíce. Opakováním zákroku se podstatně prodlužuje délka žádaného efektu na půl roku i více. S věkem přibývá vrásek v obličeji, v dekoltu, ale třeba i na rukou. Všechny lze dnes zjemnit nebo odstranit. 

Aplikace botulotoxinu

Aplikovat botulotoxin A smí pouze odborný lékař. Procedura se provádí ambulantně s minimální zátěží. Klient je před zákrokem detailně lékařem seznámen s návrhem nejvhodnějšího řešení, s dobou účinnosti i možnými nežádoucími komplikacemi. U mimických – dynamických vrásek je účinek po první aplikaci 4–6 měsíců, po dalších 6–12 měsíců. Ošetření lze opakovat nejdříve za dva měsíce od zákroku.

Kontraindikace

Aplikace botulotoxinu není vhodná pro těhotné a kojící ženy, pacienty s neuromuskulární chorobou (neurologické a svalové dystrofie), pacienty s alergickou reakcí na botulotoxin nebo látky přidané k injekčnímu ošetření, pacienty, kteří užívají některé druhy antibiotik či větší množství protizánětlivých nesteroidních antirevmatik, se zánětem nebo kožní infekcí v místě, kde má být aplikována injekce případně u dalších specifických pacientů. 

Po výkonu - co byste měli vědět?

 • nedoporučujeme po dobu 4 hodin vodorovnou polohu (vleže) a nadměrně předklánět hlavu
 • nemasírovat ani se dotýkat místa ošetření
 • nenavštěvovat prostory s velkými změnami tlaku po dobu 6 hodin
 • při jakékoli komplikaci neprodleně kontaktovat svého ošetřujícího lékaře
 • při ošetření v oblasti dolního víčka je nutné užívat asi týden oční kapky
 • vynechat kosmetické ošetření spojené s masážemi na 14 dní
 • V den aplikace omezit významnější fyzickou aktivitu

Použití botulotoxinu

 • meziočí (glabela) – svaly, které ovlivňují centrální kolmou vrásku mezi obočím a vrásky nad kořenem nosu
 • čelo – vrásky údivu, horizontální linie přes celé čelo
 • oblast kolem spánků – vrásky „vraní stopy“, vějířky smíchu
 • spodní víčko, ústní koutky, nosoretní vrásky, kolmé vrásky na horním rtu, brada a krk – zde je nutná aplikace s maximální opatrností
 • botulotoxin A lze aplikovat i do oblastí krku

Botulotoxin má v oblasti estetické medicíny široké uplatnění a je ideálním ambulantním řešením problému mimických vrásek a nadměrného pocení v podpaží. I přesto, že je ošetření finančně náročné, vynaložené náklady se vyrovnají efektu ošetření a zpravidla, pokud je stejně jako jiné typy procedur použito v rozumném dávkování, dostane se krásného přirozeného efektu, který jemně koriguje známky stárnutí.

Kombinace ošetření pro perfektní výsledky

Naši specialisté přistupují k ošetření komplexně. Znamená to, že se Vám může stát, že se rozhodnete pro botulotixin A, ale nakonec se v ambulanci dohodnete na jiném typu procedury (například na kombinaci s kyselinou hyaluronovou, ošetřením přístrojem Ray Life nebo mezonitěmi = to například v případě, kdy budete řešit hlubší vrásku mezi obočím tzv.glabelu) je to proto, že nám jde o nejlepší výsledek, který bude odpovídat Vaší představě a možnostem estetické dermatologie ve spojení s přirozeným výsledkem. Při první návštěvě se s Vámi proto lékař nejprve dohodne, jaké ošetření budeme dělat, jaký očekáváte výsledek (a je možný)  a podle toho vybereme nejvhodnější proceduru pro Vás. Výhodou je, že poskytujeme všechna ošetření ve špičkové kvalitě a s nejlepšími materiály, jenž jsou na trhu současné estetické dermatologie dostupné.Tuto péči poskytují:

objednat ke specialistovi ››

Prim. MUDr. Karolína Kykalová

Odvaha vás vyšle na cestu a pokora vám ukáže cíl.

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Esthesia

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 18:00
8:00 až 15:00
  Sobota - po předchozím objednání.

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz


Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›

Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?

Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Proč jít do Esthesie?

Poskytujeme vám komplexní péči v takové kvalitě, kterou sami žádáme pro sebe a své rodiny. Jsme dlouhodobý partner vašeho zdraví a krásy. Je pro nás důležitá účinná prevence, správná léčba, a to vše pro váš zdravější a lepší život. Je nám ctí, že tu pro vás můžeme být již od roku 2003.

Sledujte nás na sociálních sítích

Z našeho blogu

Dětská dentální hygiena
2018-04-17

Všichni si přejeme zdravé a krásné zuby, proto o svůj chrup pečujeme co nejlépe. Navštěvujeme pravidelně zubaře i dentální hygienu a tyto návyky…

Rozhovor s Irenou Průchovou
2018-04-03

Ireno, vítáme Vás v našem týmu. Proč jste si vybrala ke spolupráci  kliniku Esthesia?Klinika Esthesia mi nabídla spolupráci v oboru péče o…

Novinka! Lymfodrenáž
2018-04-03

Většina z nás tráví minimálně třetinu dne v zaměstnání, kde primárně sedí či stojí. Tento životní styl má neblahý vliv na náš…

Facebook

2010-2018 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
×