Vitamín C

Infuzní aplikace

Vitamin C je pro lidské tělo významný a potřebný, a to všem orgánům i pro celý imunitní systém. Sehrává důležitou roli v mnoha biochemických reakcích těla, podporuje hojení ran, zpěvňuje cévní stěnu a je nejdůležitějším fyziologickým antioxidantem.

Pokud jej pojídáme ve formě tabletek = tedy tzv. perorální podání, dokáže takto naše tělo vstřebat (v zažívacím traktu)  nižší dávku než okamžitě po intravenozím podání. Právě proto se již řadu let, v oblasti podpory prevence a léčby, přistupuje k přímému nitrožilnímu podání vitaminu C. Tělo díky nitrožilnímu podání není omezeno vstřebáním vitaminu C v zažívacím traktu účinky vitaminu se tak mohou blahodárně projevit v našem životě.

 


 

Infuzní terapie vitamínem C pro prevenci a podporu léčby

Jste unavení, pod stresem a nebo trpíte nějakým chronickým onemocněním? Pak by Vám infuzně podaný vitamín C ve vyšších dávkách mohl výrazně přispět k dobré zdravotní kondici. V naší ordinaci dbáme na důkladnou prvotní konzultaci a správnou indikaci vitaminu C, kterou provádí lékař - internista, který na základě rozhodne o množství a počtu dávek vitaminu, který je dobrým podpůrným pomocníkem, pokud je správně použit a z našeho pohledu má velmi příznivý vliv napříč celým spektrem interní medicíny.

K čemu naše tělo „céčko“ nezbytně potřebuje a na co blahodárně působí?

- ke zvýšení imunity (chřipky, angíny, rýmy, kašle, záněty plic ad.)

- k normálnímu fungování vaziva a tvorby dostatku kolagenu

- ke snižování stresu, vyčerpání a psychických poruch

- ke snížení srdečně-cévních obtíží

- k regulaci obezity, vysokého tlaku

- jeho nedostatek představuje rizikový faktor pro vznik onkologického onemocnění

- před a po operacích ke snížení pooperačních komplikací

- působí proti padání vlasů, tvorby vrásek a pih

- vitamin C se také používá u onkologických pacientů pro podporu jejich léčby a celkové zlepšení stavu (jenž je spojen s náročnou léčbou)

Jak to může fungovat?

Vědci zjistili, jak přínosné je, když se nárazově zvedne hladina vitamínu C. Chcete-li dosáhnout skutečně maxima z uvedených účinků, je nutné vytvořit v krvi vyšší koncentraci vitamínu C, než je běžné. To je možné pouze jeho nitrožilním podáním, infuzní terapií, v našem případě aplikací doporučené dávky vitaminu C na jednu infuzi.

Jak ošetření probíhá

Do žíly na ruce pomocí aplikačního setu (tedy zavedením kanyly, která nebolí) se aplikuje vitamin pro posíleni obranyschopnosti organismu, tak se vitamin C dostane pohodlně do krevního oběhu, k orgánům a buňkám. Celá jedna aplikace trvá přibližně 20 - 45 minut, pohodlně při ní sedíte, anebo ji můžete v našem zařízení kombinovat i s dalšími procedurami - například centra krásy, to si u nás klienti velmi oblíbili, neboť na aplikaci docházíte zpravidla 2x týdně, tak proč si ji nespojit s něčím pěkným :-). 

Kdy vitamín C aplikovat a v jakých dávkách?

Obecně jako prevenci oporučujeme aplikaci na jaře a na podzim, nicméně, je možné začít kdykoli. Interval aplikace vitamínu je až 2x týdně a celkový počet návštěv a jejich frekvence je vždy na dohodě s Vaším ošetřujícím lékařem.

Rozhodli jste se pro aplikaci vitaminu C? Jak postupovat?

Nejprve se v naší recepci (na tel.čísle 603 465 672 neb mailu info@esthesia.cz ) objednejte na konzultaci k MUDr. Haně Bělikovové - interní lékařce, u které absolvujete úvodní konzultaci, při které se na základě Vašeho zdravotního stavu a očekávaných výsledků domluvíte - jednak, je-li pro Vás aplikace vitaminu C vhodnou cestou, a pokud ano, pak stanovíme frekvenci návštěv a výši dávky včetně celkového počtu aplikací. Pak již docházíte do kliniky na jednotlivé aplikace. Doporučujeme vždy objednat si termíny (v případě celé kúry) na všechna sezení - máte pak zaručeno, že nebude snížen účinek případným neplánovaným intervalem, který by mohl vzniknout. O možnosti kombinace s jiným ošetřením (například wellness dentální hygienou nebo podologickou péčí - přičemž takto ušetříte čas neboť tyto procedury proběhnou zároveň, se informujte v naší recepci, kde Vám tyto kombinované termíny zarezervují).

 


Tuto péči poskytují:

objednat ke specialistovi ››

Prim. MUDr. Karolína Kykalová

Odvaha vás vyšle na cestu a pokora vám ukáže cíl.

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Esthesia

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 18:00
8:00 až 15:00
  Sobota - po předchozím objednání.

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz


Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›

Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?

Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Proč jít do Esthesie?

Poskytujeme vám komplexní péči v takové kvalitě, kterou sami žádáme pro sebe a své rodiny. Jsme dlouhodobý partner vašeho zdraví a krásy. Je pro nás důležitá účinná prevence, správná léčba, a to vše pro váš zdravější a lepší život. Je nám ctí, že tu pro vás můžeme být již od roku 2003.

Sledujte nás na sociálních sítích

Z našeho blogu

Rozhovor s Veronikou Kubů
2018-03-05

Veroniko co vše na klinice Esthesia děláte?Na kliniku docházím dvakrát týdně již od roku 2013. Převážně sem přicházejí klienti s žádostí o…

Plazmaterapie v rámci obnovy vlasového porostu
2018-03-05

V dnešní době kdy je hitem mladistvý vzhled se snažíme jíst zdravě, cvičit a udržovat se ve formě. Bohužel jsou věci, které nemůžeme…

Hledáme novou kolegyni - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - DERMATOLOGIE
2018-02-23

Chcete v životě opravdu pečovat o zdraví druhých lidí? Pomáhat jim zlepšovat jejich život?Pak je klinika Esthesia místem pro Vás :-)Přijmeme novou…

Facebook

2010-2018 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
×