Krevní skupina

Krevní skupina a její určování

Poznáte tu svoji?

Krevní skupina popisuje vlastnosti červených krvinek jedince, resp. sacharidů a bílkovin na jejich buněčné membráně. Dvě nejdůležitější klasifikace pro popis lidských krevních skupin jsou AB0 a Rh faktor. Krevní skupina je určena geneticky antigeny na povrchu červených krvinek, které jsou přítomny při narození. Některé z antigenů jsou čisté bílkoviny, jiné jsou tvořeny bílkovinami s polysacharidy. Nepřítomnost některého z těchto znaků vede k přirozené produkci příslušných protilátek, které se vyvíjejí v průběhu prvního roku života.


 

Z kapky krve Vám orientačním testem Sangvitest během 5 minut zjistíme krevní skupinu bez Rh faktoru – jednoduchým nanesením kapky krve na předtištěnou Eldonovu kartičku s přidáním antiséra A a B. Test krevní skupiny se zjištěním Rh faktoru určíme vkápnutím kapky krve do speciálního testovacího setu se sérem.

Systém antigenů AB0 rozděluje krev do čtyř možných typů: A, B, AB a 0. Osoba s krevní skupinou A má na povrchu erytrocytů protein zvaný antigen A, osoba s krevní skupinou B má antigen B, osoba s krevní skupinou AB má antigen A i B a osoba s krevní skupinou 0 nemá antigen A ani B.Tuto péči poskytují:

objednat ke specialistovi ››

Eva Forejtová

Darkfield nutriční specialista, iridolog, masér

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Esthesia

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 18:00
8:00 až 15:00
  Sobota - po předchozím objednání.

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz


Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›

Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?

Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Proč jít do Esthesie?

Poskytujeme vám komplexní péči v takové kvalitě, kterou sami žádáme pro sebe a své rodiny. Jsme dlouhodobý partner vašeho zdraví a krásy. Je pro nás důležitá účinná prevence, správná léčba, a to vše pro váš zdravější a lepší život. Je nám ctí, že tu pro vás můžeme být již od roku 2003.

Sledujte nás na sociálních sítích

Z našeho blogu

BEMERterapie (video)
2017-08-11

Podívejte se jak BEMERterapie funguje...…

Aromamasáž s BEMERterapií
2017-08-09

Mikrooběh je nesmírně důležitou součástí lidského krevního oběhu. Probíhá v jemné a bohatě rozvětvené vlásečnicové síti malých a…

Odstranění celulitidy
2017-08-07

Většinou se objeví bez pozvání. Žádná z žen ji nevítá s nadšením a je velmi těžké ji přijmout do svého života. Řeč je o celulitidě.…

Facebook

2010-2017 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
×