Podologie

Podologické centrum – starost a péče o Vaše nohy

Mnoho z nás si ani neuvědomuje, jak důležitou roli hrají v životě naše nohy. Zdravé nohy a dostatečná péče o ně jsou však nezbytným předpokladem pro správné a zdravé fungování bez potíží a bolestí. Nohy nás „nosí“ po celý život, proto potřebují starostlivou péči. V případě výskytu vážnějších potíží s dolními končetinami, ať už bolestí kloubů, kostí, problémů kožních, nebo nedostatečného prokrvení, je nejvhodnější obrátit se na odborníka z oblasti podiatrie.


Podiatrie

Podiatrie se zabývá studiem nohy, její anatomií, fyziologií a patofyziologií, zároveň správnou léčbou a ošetřením nejen nemocných, ale i zdravých nohou. Tvoří důležitou spojnici mezi jednotlivými obory, zabývajícími se péčí o nohy, ať už jde o péči diagnostickou, terapeutickou nebo rehabilitační.  

Podologie

Podologické centrum se zaměřuje na komplexní péči o nohy a chodidla, jejich statické i dynamické vyšetření a léčbu pomocí ortopedických vložek a zdravotní obuvi, zároveň řeší veškeré bolestivé stavy nohou – zarůstající nehty, hallux valgus (vybočený palec), mykózy, patní ostruhy či ploché nohy

Péče o nohy

Péče o nohy je často podceňovaná a není jí věnována dostatečná péče – nejde vždy jen o krásně upravené nehty pedikúrou, ale i o správnou hygienu nohou, včetně ošetření vhodným krémem, kvalitní a vhodnou obuv na chůzi i sport, a při bolestech či jakýchkoli potížích, včasná návštěva podiatra.

 

Součástí podologického centra jsou:

  • Přístrojová pedikúra (základem péče)

Preferujeme přístrojovou pedikúru, při níž se nohy i nehty ošetřují vysokoobrátkovou frézou. Lze takto ošetřit i zarůstající nehty či kuří oka. Pedikúra je účinnou prevencí v péči o nohy. Její estetická stránka je pak příjemným doplňkem ke zdraví.

  • Ortonyxie (nehtová rovnátka proti zarůstání)

Rovnátka se aplikují na nehty, které zarůstají a svým tlakem udržují nehet ve správné podobě tak, aby vhodně odrostl a nezarůstal dál. Nehtové rovnátko je nejideálnější ověřené a účinné řešení pro zarostlé nehty. Rovnátka se nosí dlouhodobě až do vyřešení problému. Úleva od bolestivého zarostlého nehtu přichází do několika dnů. Rovnátko se aplikuje ideálně po pedikúře.

  • Nehtová protetika (korekce nehtů)

Používá se u poškozených nehtů, po chirurgickém zákroku nebo zlomené úrazem. Jedná se o částečnou nebo kompletní náhradu nehtové destičky, která nezatěžuje přírodní nehet pod ní a zajistí nehtu ochranu, aby mohl správně dorůst.

  • Vyšetření plosek nohou podoskopem a zhotovení ortopedických vložek na míru

Vyšetření přesně odhalí, jaké místo na noze zatěžujete – přinese srovnání s „ideální klenbou“. Při diagnostice se zhotoví obrázek plosky nohou a díky tomu vidíme, která místa je třeba odlehčit a korigovat právě vložkou, jež se na základě skenu zhotovuje na míru Vašim nohám. Obuv doporučujeme nakupovat až po zhotovení vložky. Příznivé účinky jejich dlouhodobého nošení jsou s odstupem času na kontrolním skenu velmi dobře viditelné. Korekční vložky přináší úlevu také kolenům, kyčlím, ale i bolestem hlavy, které nesprávná chůze často způsobuje.

  • Návaznost na dermatologii, plastickou chirurgii nebo fyzioterapii

Spolupráce jednotlivých oborů je pro úspěšné řešení problému zásadní, avšak existují i oblasti (například mykotické problémy, vysoký stupeň zarostlých nehtů, pokročilá plochá noha atp.), kde je nutné návazné řešení u dalšího odborníka. Výhodou našeho zařízení je, že máme všechny služby pod jednou střechou, celý proces je tak velmi rychlý a pro pacienty komfortní.

 

 Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Esthesia

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 18:00
8:00 až 15:00
  Sobota - po předchozím objednání.

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz


Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›

Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?

Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Proč jít do Esthesie?

Poskytujeme vám komplexní péči v takové kvalitě, kterou sami žádáme pro sebe a své rodiny. Jsme dlouhodobý partner vašeho zdraví a krásy. Je pro nás důležitá účinná prevence, správná léčba, a to vše pro váš zdravější a lepší život. Je nám ctí, že tu pro vás můžeme být již od roku 2003.

Sledujte nás na sociálních sítích

Z našeho blogu

Rozhovor s paní Petrou Pohůnkovou
2018-02-05

Petro, co pro Vás bylo za impuls začít se věnovat tolik potřebnému oboru podologie? A kde jste studovala?Již od mého mládí jsem se chtěla věnovat…

SKIN NEEDLER
2018-02-02

Metoda Micro-Needlingu je již po několik let považována za revoluční metodu, která se používá v oblasti anti-aging a v oblasti léčby estetických…

CellJET
2018-01-31

CellJET je Revoluční ultrazvukový přístroj s profesionálními parametry pro Anti-age ošetření. Nejmodernější 10MHz ultrazvuková technologie je…

Facebook

2010-2018 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
×