Operace nosu

Plastická operace nosu (rinoplastika)


Plastická operace nosu (tzv. rinoplastika) řeší převážně tvar nosu. Ten je charakterizován výškou, délkou, šířkou. Všechny tyto tři rozměry můžeme operací ovlivnit, obvykle ve smyslu zmenšení. Pouze výjimečně je nutné některý z parametrů nosní pyramidy doplnit. Obvykle odstraňujeme hrbol nosu, měníme jeho šířku, délku či upravujeme hrot nosu. Lze však upravit i nozdry. Vzhledem ke skutečnosti, že nos je dominantou tváře, dokáže jeho úprava výrazně změnit charakter obličeje. Proto je nezbytná osobní konzultace a zodpovědné zvážení zásahu.

Plastický chirurg může v rámci operace korigovat deformity a velikost nosu (části kostní a chrupavčité) nebo jen jeho měkkou část. Součástí operace nosu může být i úprava deformované nosní přepážky. Operace se provádí v celkové anestezii, přístupem z nosních dírek, bez následných viditelných jizev. Zákrok trvá 45–90 minut a je ukončen fixací nosu sádrovou dlahou a tamponádou nosních dírek. Do jejího vyndání je nutné dýchat ústy (cca 3 dny). Po odstranění tamponády nelze prvních 10 dnů čistit nos smrkáním a je nutné ho čistit vlhkými vatovými tyčinkami. Otoky a hematomy se vyskytují při operaci kostní části a přepážky zejména v oblasti očí a tváře. 

Zákrok vyžaduje jednodenní hospitalizaci. Pooperační bolestivost je mírná, zvládnutelná běžnými analgetiky. Těsně po operaci se přikládají ledové obklady. Pacient dochází na pravidelné kontroly a převazy. Sádrovou fixaci je nutné nosit po dobu 10–12 dní. Poté však nadále probíhá hojení a jizvení nosu, což může ovlivnit jeho výsledný tvar. Proto je nezbytné dodržovat pokyny lékaře a pečlivě provádět tlakové masáže nosu. Chirurgické hojení je ukončeno přibližně po 4 týdnech. Hojení nosu je však dlouhodobou záležitostí. K úplné stabilizaci dochází až po několika měsících. Teprve tehdy je možné hodnotit konečný výsledek. Fyzická zátěž je možná 6–8 týdnů po operaci. Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Esthesia

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 18:00
8:00 až 15:00
  Sobota - po předchozím objednání.

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz


Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›

Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?

Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Proč jít do Esthesie?

Poskytujeme vám komplexní péči v takové kvalitě, kterou sami žádáme pro sebe a své rodiny. Jsme dlouhodobý partner vašeho zdraví a krásy. Je pro nás důležitá účinná prevence, správná léčba, a to vše pro váš zdravější a lepší život. Je nám ctí, že tu pro vás můžeme být již od roku 2003.

Sledujte nás na sociálních sítích

Z našeho blogu

Nezapomeňte po Vánocích na zdraví Vašich zubů
2018-01-10

Využjte skvělé akce na vstupní prohlídku pro  sebe nebo pro další členy Vaší rodiny či Vaše známé. Při objednání do konce ledna…

Redukce problematických partií pomocí rázové akustické vlny a radiofrekvence
2018-01-09

Pokaždé, když od nás odchází spokojená klientka, cítíme, že jsme na správném místě, a že naše služby fungují. Ať už patříte mezi ty,…

Rozhovor s paní MDDr. Monikou Olivovou
2018-01-07

Poznejte blíže stomatoložku kliniky Esthesia paní Moniku Olivovou. …

Facebook

2010-2018 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
×