Obličej, oči a krk

OBLIČEJ A KRK

Všechny zákroky je nutné konzultovat s plastickým chirurgem, který navrhne a nabídne nejoptimálnější řešení a vysvětlí veškeré předoperační i pooperační postupy.


Facelift

Operační technika umožňující omlazení obličeje jak u žen, tak u mužů, zejména v oblasti tváře, povolené kůže na krku, u hlubokých nosoretních rýh, povadlém obličeji. Většinou je vhodná u lidí kolem 50 let věku a více, chodí k nám však i klientky 40leté. V našem zařízení používáme facelift s krátkou jizvou (Short Scar Facelift, nebo modifikovaný MACS – Labbé, Baker), což znamená, že za uchem ve vlasech se prakticky neřeže, čímž se vyhýbáme ošklivé jizvě. Naše technika nespočívá v pouhém vytažení kůže, řešíme i samotnou příčinu poklesu obličeje a nadbytku kůže vypnutím tzv. SMAS, který je odpovědný za pokles v důsledku gravitace a stárnutí. Kůže je pak adaptována a redukována bez tahu, tím získáváme téměř nepoznatelnou jizvu. Po precizním zakreslení struktur obličeje, vektorů tahu a linie řezů se provádí operace v celkové anestezii. Tím, že nepoužíváme extenzivní přístup, je i rekonvalescence kratší, prakticky bez modřin a s dlouhodobým efektem. Po dobu 2 týdnů se nosí elastická „ ohlávka“. Do práce je možné jít po týdnu.

Facelift lze kombinovat s liposukcí podbradku a úpravy nosoretních rýh vlastním tukem.

 

Čelo a obočí

Endoskopické zvednutí čela a obočí (glabely) pro mladistvější vzhled (Browlit a temporal lift). Metoda vhodná u hlubokých vrásek, při pokleslém obočí. Pacienti mnohdy přicházejí za účelem operace pro nadbytek kůže na horních víčkách, ale příčinou nadbytku kůže je často pokles čela. Zákrok je oproti klasické metodě šetrnější s menšími jizvami a s rychlejší rekonvalescencí, provádí se v celkové anestezii z malých řezů ve vlasaté části hlavy, takže jizvičky není vidět. Přes tyto řezy se zavede endoskopická kamera, která umožňuje sledovat operaci na monitoru. Jedná se o minimálně invazívní techniku s výsledkem svěže vyhlížejícího obličeje. Operaci je možné doplnit  o výplň nosoretních vrásek vlastním tukem v případě potřeby, nebo o liposukci podbradku. Po dobu 2 týdnů se nosí elastická čelenka.

 

 

Oční víčka

Operace horních i dolních očních víček (blefaroplastika) patří k nejčastějším operacím v estetické i plastické chirurgii. V lokální anestezii lze provést  plastiku horních i dolních víček, jejímiž hlavními problémy je převislá kůže nebo tukové váčky.  V dnešní době se k tukovým váčkům přistupuje velice konzervativně, aby nedošlo k efektu tzv. zapadlých očí, při nadměrném odstranění tuku. Mnohdy je potřeba operaci kombinovat s endoskopickýcm zvednutím obočí, někdy postačí jenom endoskopické zvednutí spánkové oblasti, aby se vytáhnul nadbytek kůže nad vnějším koutkem oka.

Na dolních víčkách se odstraňuje nedbytek kůže a redukují se tukové váčky, které se v moha případech používají na vyplnění nerovností mezi lícem a dolním víčkem. Řez se vede tesně pod řasami a dolní víčko se pak zajišťuje proti vyklopení  tzv. laterální kantopexí.  Plastická operace dolních víček se provádí pomocí laserového skalpelu (tzv. transkonjunktivální plastika). Řez je veden sliznicí dolního spojivkového vaku, aniž by na víčku vznikla patrná jizva.

Rty, nos, uši

Rty lze zvětšit pomocí vlastního tuku (mikrolipografting) – na určité části těla se odebere malé množství tuku, který se zpracuje a pak se aplikuje v lokální anestezii do rtů. Výhodou vlastního tuku je, že se v daném místě přihojí (transplantuje) a pak tam zůstává, což je výhoda oproti kyselině hyaluronové. Zákrok je někdy potřeba zopakovat po 3–6 měsících. Výhodou je, že organismus nemusí přijímat žádné umělé výplňové hmoty.

Nos je dominantní součástí obličeje. K indikacím k operaci i k použité technice přistupujeme velice pečlivě, protože rozsáhlejší zákrok na nose může změnit identitu člověka.  Operaci provádíme v celkové anestezii zejména, když se jedná o operaci kostního a chrupavčitého nosu. Využíváme technik otevřených (pro lepší přehled i možnost namodelovat špičku nosu) nebo zavřených u menšího rozsahu operace.  Mnohdy je součástí operace i úprava přepážky. Operaci kostního nosu děláme dle prof. Gubische, čímž dosahujeme souměrné „uříznutí“ nosních kůstek. Pacient pak nosí 14 dní sádrovou dlahu. Může též očekávat modřiny kolem očí, kterým se ale touto technikou snažíme vyhýbat. Naší zásadou je pěkný a DÝCHAJíCí nos.

Korekce ušních boltců je prováděna za účelem úpravy tvaru, velikosti nebo jejich pozice. Nejčastěji se provádí korekční operace odstávajících boltců. Operace se dělá v lokální anestezii, řezem ze zadu boltce, kde se pak naformuje chrupavka dle předoperačního vyšetření nebo se spojí s odstraněním části chrupavky při její nadměrné velikosti.  Rána se sešije resorbovatelným materiálem a hlava se zaváže elastickým obinadlem, které se nosí 3 týdny, poté je třeba min. 2–3 měsíce nosit elastickou čelenku na noc, aby si klient/ka neotevřel/a stehy.

 

Brada a líce

Dnes již nepotřebujete vkládat do tváře lícní implantáty pro zvýraznění prohlubní lící. Modelace lícní oblasti (lipostructuring) nebo brady vlastním tukem Vám přinese bezpečné a přirozené obnovení kontur bez aplikace cizího tělesa.


Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Esthesia

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 18:00
8:00 až 15:00
  Sobota - po předchozím objednání.

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz


Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›

Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?

Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Proč jít do Esthesie?

Poskytujeme vám komplexní péči v takové kvalitě, kterou sami žádáme pro sebe a své rodiny. Jsme dlouhodobý partner vašeho zdraví a krásy. Je pro nás důležitá účinná prevence, správná léčba, a to vše pro váš zdravější a lepší život. Je nám ctí, že tu pro vás můžeme být již od roku 2003.

Sledujte nás na sociálních sítích

Z našeho blogu

Nezapomeňte po Vánocích na zdraví Vašich zubů
2018-01-10

Využjte skvělé akce na vstupní prohlídku pro  sebe nebo pro další členy Vaší rodiny či Vaše známé. Při objednání do konce ledna…

Redukce problematických partií pomocí rázové akustické vlny a radiofrekvence
2018-01-09

Pokaždé, když od nás odchází spokojená klientka, cítíme, že jsme na správném místě, a že naše služby fungují. Ať už patříte mezi ty,…

Rozhovor s paní MDDr. Monikou Olivovou
2018-01-07

Poznejte blíže stomatoložku kliniky Esthesia paní Moniku Olivovou. …

Facebook

2010-2018 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
×