Facelift

Kosmeticko-estetické operace

(Plastickochirurgické operace, plastické operace)


Facelift

Plastická operace obličeje zvaná facelift umožňuje vyhlazení a omlazení obličeje zejména v oblasti tváře, dolní čelisti, krku a kožních valů od nosu k ústům tzv. nasolabiální rýhy. Věkem se kůže v obličeji uvolňuje a ztrácí pružnost. Operací se vypne a hluboké vrásky se odstraní. Výsledný efekt zákroku je celkem trvalý, asi 7–10 let, jde o individuální dispozici organismu. Poté je možné zákrok opakovat. Předpokladem provedení výkonu je celkově dobrý zdravotní stav.


Při faceliftu provádíme vypnutí kůže v obličeji tak, že ji nařízneme před boltcem a za ním, uvolníme od spodiny a vytáhneme směrem vzhůru. Plastický chirurg vypne v hloubce ležící svalovou a fasciální strukturu (tzv. SMAS-lift), zpevní tkáň plošného svalu krku (platysma) a odstraní nadbytek kůže. Výsledek je výraznější u štíhlejších lidí. Vliv má kvalita kůže, podkoží a množství podkožního tuku. Facelift neřeší známky stárnutí v celém obličeji. Upravuje pouze jeho zevní a dolní třetinu. Neodstraní vrásky na čele, kolem rtů, víček a váčky pod očima. Tyto partie vyžadují jiný typ ošetření. Zákrok se provádí v celkové anestezii, trvá 1,5–2,5 hodiny a vyžaduje hospitalizaci 1 až 2 dny (obvykle postačuje jednodenní).
Po operaci je přiložen kompresivní obvaz, druhý den ráno je proveden převaz a pacient může být propuštěn. Poté dochází na kontroly a převazy. Speciální elastický kompresivní návlek se přikládá po dobu 2–3 týdnů, snímá se pro potřeby osobní hygieny. Vždy je nutné počítat s možným otokem obličeje. K pooperačním projevům mohou dále patřit dočasné krevní podlitiny. Teplota může být zvýšená po dobu 1 týdne. Otoky lze zmírnit přikládáním studených obkladů a teplotu snížit pomocí Paralenu (nikoliv Acylpyrinu, který snižuje srážlivost krve). Třetí den po operaci je odstraněn kompresivní obvaz, je možné si umýt vlasy a nosí se pouze speciální návlek. Následné kontroly jsou v intervalu 3 až 5 dnů. Stehy jsou odstraňovány 12.–18. den. Po 14 dnech se ženy mohou líčit. 
V místech, kde byla kůže uvolněna od spodiny, aby mohla být vypnuta, je několik týdnů porušena citlivost a mohou být vnímány pocity tahu, což se po několika týdnech upraví. Po dobu jednoho měsíce se nedoporučuje barvení vlasů, trvalá ondulace, masáže, opalování na slunci či v soláriu a sportovní aktivity. Rekonvalescence je individuální a závisí na schopnostech hojení organismu. Facelift lze kombinovat s liftingem krku (tzv. necklift), operací čela, obočí a víček. V poslední době se u popsané operace uplatňuje použití tkáňového fibrinového lepidla od firmy Baxter. Tato látka po aplikaci snižuje riziko pooperačních komplikací, urychluje průběh hojení a konečné výsledky operace jsou výrazně lepší než u konvenční techniky. Operace má řadu modifikací. Vždy je nutná osobní konzultace s plastickým chirurgem.

Mini lift
Menší plastika obličeje je možná v lokální anestezii bez nutnosti hospitalizace. Odstraňuje se menší rozsah kůže pouze před boltcem. Svalově vazivový aparát zůstává nedotčen. Výsledek operace je méně výrazný, nicméně u starších lidí, plně uspokojivý. Výhodou je minimální zátěž organismu. Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Esthesia

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 18:00
8:00 až 15:00
  Sobota - po předchozím objednání.

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz


Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›

Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?

Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Proč jít do Esthesie?

Poskytujeme vám komplexní péči v takové kvalitě, kterou sami žádáme pro sebe a své rodiny. Jsme dlouhodobý partner vašeho zdraví a krásy. Je pro nás důležitá účinná prevence, správná léčba, a to vše pro váš zdravější a lepší život. Je nám ctí, že tu pro vás můžeme být již od roku 2003.

Sledujte nás na sociálních sítích

Z našeho blogu

Nezapomeňte po Vánocích na zdraví Vašich zubů
2018-01-10

Využjte skvělé akce na vstupní prohlídku pro  sebe nebo pro další členy Vaší rodiny či Vaše známé. Při objednání do konce ledna…

Redukce problematických partií pomocí rázové akustické vlny a radiofrekvence
2018-01-09

Pokaždé, když od nás odchází spokojená klientka, cítíme, že jsme na správném místě, a že naše služby fungují. Ať už patříte mezi ty,…

Rozhovor s paní MDDr. Monikou Olivovou
2018-01-07

Poznejte blíže stomatoložku kliniky Esthesia paní Moniku Olivovou. …

Facebook

2010-2018 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
×