Lipolýza

Injekční lipolýza patří mezi jednu z novějších metod estetické dermatologie, která zbavuje tělo přebytečného tuku.


Injekční lipolýza – zatočte nadobro s nechtěnými tukovými zásobami!Injekční lipolýza

V první řadě je nutné vědět, že injekční lipolýza není metodou celkového hubnutí ale pouze řešením lokálních adipozit (tukového polštářku).

Je určena hlavně těm, kteří se nemohou zbavit konkrétních tukových polštářků dietou ani cvičením (například podbrade, podbříšek). Výhodou je, že nemusíte absolvovat náročnou proceduru liposukce, která se využívá při odstraňování většího množství tuku. Tuk je při injekční lipolýze odstraněn naprosto rovnoměrně. Pomocí injekční lipolýzy se dají zmenšit skoro všechny partie těla, nejčastěji se však využívá k redukci malých tukových tkání, např. podbradku, břicha, vnitřních stran stehen, paží i kolen, dále k odstranění zbytků tukové tkáně po liposukci a ke zmírnění celulitidy. Částečně tato metoda napomáhá i zvýšení pevnosti a elasticity kůže. Zákrok se provádí ambulantně, bez celkové narkózy a trvá asi 30 minut. Ošetření je nutné opakovat dle použitého materiálu. Zpravidla je nutné 2 až 6 ošetření s intervalem 6 - 8 týdnů.

Průběh ošetření

Do podkoží dané části těla se postupně aplikuje několik injekcí s lipolytickou látkou. Po zákroku může zpočátku ošetřená oblast svědit, natékat a zarudnout. První den po aplikaci se doporučuje místa vpichů chladit. Drobné modřiny, citlivost na dotek nebo mírná bolestivost v místě aplikace by do tří dnů měly zcela ustoupit. V prvních dnech po zákroku je vhodné pít větší množství vody k urychlení odstranění tuku z těla, doporučujeme užívat vitamíny, antioxidanty a minerální vody. Asi týden je vhodné se vyhýbat přímému slunečnímu záření, soláriu a sauně, stejně jako vynechat návštěvu lázní a sport.
Výsledek bude patrný během 4 týdnů po zákroku, kdy se tuk rovnoměrně uvolňuje. Pro výraznější efekt je vhodné zákrok opakovat. Efekt odstranění tukových polštářků je vhodné podpořit absolvováním šesti ošetření rázovou vlnou.

Pár tipů k lipolýze

  • lipolýzu používejte k odstranění konkrétní partie (podbradek, tuk na pažích, boky nebo bříško) - zde funguje krásně, pokud však čekáte celkový úbytek tuku, pak je třeba liposukce (=tuk odsát, což provádí plastický chirurg)
  • lipolýza tedy krásně řeší a "doladí" jednu partii, nezpůsobí celkové zhubnutí
  • vynikající jsou komprese po některých typech lipolýzy (zvláště Aqualyx) - jsou to speciální kalhoty, které zároveň podporují lymfatický systém a můžete je nosit i po proceduře - například na cvičení
  • dodržujte pitný režim (bez něj efekt nečekejte) a pozor pitný režim není káva nebo čaj :-)
  • ideálně využijte lipolýzu v kombinaci se změnou Vašeho režimu (stravování a pohybu) s tím Vám velmi rádi pomůžeme
  • odlehčete na pár dní stravu (ideální jsou freshe nebo i proteinové nápoje - díky nim Vás přejdou chutě na sladké, což je často příčina toho, proč lipolýzu vlastně podstupujeme)
  • buďte trpělivý - výsledky jsou viditelné během pár týdnů. V prvních dnech navíc kůže trochu oteče  právě vlivem aplikace


Tuto péči poskytují:

objednat ke specialistovi ››

Prim. MUDr. Karolína Kykalová

Odvaha vás vyšle na cestu a pokora vám ukáže cíl.

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Esthesia

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 18:00
8:00 až 15:00
  Sobota - po předchozím objednání.

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz


Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›

Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?

Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Proč jít do Esthesie?

Poskytujeme vám komplexní péči v takové kvalitě, kterou sami žádáme pro sebe a své rodiny. Jsme dlouhodobý partner vašeho zdraví a krásy. Je pro nás důležitá účinná prevence, správná léčba, a to vše pro váš zdravější a lepší život. Je nám ctí, že tu pro vás můžeme být již od roku 2003.

Sledujte nás na sociálních sítích

Z našeho blogu

Dětská dentální hygiena
2018-04-17

Všichni si přejeme zdravé a krásné zuby, proto o svůj chrup pečujeme co nejlépe. Navštěvujeme pravidelně zubaře i dentální hygienu a tyto návyky…

Rozhovor s Irenou Průchovou
2018-04-03

Ireno, vítáme Vás v našem týmu. Proč jste si vybrala ke spolupráci  kliniku Esthesia?Klinika Esthesia mi nabídla spolupráci v oboru péče o…

Novinka! Lymfodrenáž
2018-04-03

Většina z nás tráví minimálně třetinu dne v zaměstnání, kde primárně sedí či stojí. Tento životní styl má neblahý vliv na náš…

Facebook

2010-2018 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
×